- Reklama -

Prieš savaitę (2022-11-25) Ginčų komisija išplatino pranešimą visuomenei, nurodydama, kad dėl išsakytos kritiškos nuomonės apie negalios politikos reformą, patiria kitų institucijų ir žiniasklaidos spaudimą. Tąsyk į Ginčų komisijos patalpas LRT žurnalistė Asta Martišiūtė atsivedė neįgalų asmenį ir tokiu būdu mėgino įrodyti bei sukurti mitą, kad Ginčų komisija esą nenagrinėja gaunamų neįgaliųjų skundų. Apie šį žurnalistės tendencingą išpuolį buvo informuota ir LRT bei Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovybė. Deja, tuo provokacijos ir išpuoliai prieš Ginčų komisiją nesibaigė.

Gruodžio 1-ąją, apie 15.50 val., prie Ginčų komisijos patalpų Gedimino pr. 60, Vilniuje neįgaliojo vežimėliu atvyko neįgalus asmuo ir pareiškė norą patekti į vidų. Komisijos darbuotojos pastatė specialų mobilų pandusą ir šiam asmeniui pasiūlė pagalbą – užvežti jį pastatytu pandusu į Komisijos patalpų vidų, tačiau neįgalusis kategoriškai atsisakė, pareiškė, kad pandusas yra netinkamas, ir pasišalino.

Komisijos darbuotojai atpažino neįgaliojo vežimėlyje Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie SADM (toliau – NDNT) patarėją Ž. M. Komisijai nekyla abejonių, kad Ž. M. atvykimu į Komisiją buvo siekiama sudaryti įspūdį, jog Komisija esą nesirūpina žmonėmis su negalia ir Komisijos patalpos nepritaikytos neįgaliesiems, taip formuojant naratyvą, kad Ginčų komisija yra „bloga“ institucija, todėl ją reikia panaikinti, ko, beje, ir siekia neįgaliųjų socialinės reformos propaguotojai.

Ginčų komisija laikosi pozicijos, kad bet koks manipuliavimas asmens su negalia politiniais tikslais yra amoralus, nepriklausomai nuo to, ar tokiomis manipuliacijomis užsiima žiniasklaida ar pats neįgalusis, tapdamas suinteresuotų politikų įrankiu. Komisija pažymi, kad NDNT ir jos darbuotojai neturi priskirtos kompetencijos vertinti statinių techninės būklės ir statinių techninio pritaikymo neįgaliųjų poreikiams, kaip, beje, ir vykdyti bet kokius Ginčų komisijos patikrinimus.

Ginčų komisija pažymi, kad pagal galiojančius įstatymus už viešų patalpų ir pastatų pritaikymą neįgaliųjų poreikiams yra atsakingi pastatų valdytojai. Komisija panaudos teise naudojasi biuro patalpomis, esančiomis valstybei priklausančiame administracinės paskirties pastate, kurį patikėjimo teise valdo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija.

Dėl šios provokacijos Ginčų komisija raštu kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei NDNT vadovybę, prašydama atsakyti, kieno pavedimu NDNT darbuotojas Ž. M. vykdė minėtą Ginčų komisijos „patikrinimą“ bei pateikti minėto fakto vertinimą. Paklausimas minėtoms valstybės įstaigoms pateiktas su vaizdo stebėjimo kamerų fiksuotomis nuotraukomis.

Tomas Bakučionis
Ginčų komisijos pirmininko įgaliotas Komisijos narys

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!