- Reklama -
Ignalinietis Giedrius Pakalka Ignalinoje vyko XXVIII Lietuvos geografų olimpiada. Ignalinietis tapo absoliučiu jos nugalėtoju
Ignalinietis Giedrius Pakalka tapo Ignalinoje vykusios XXVIII Lietuvos geografų olimpiados absoliučiu nugalėtoju ir vyks į pasaulinę olimpiadą Kinijoje

Gegužės 5-7 dienomis Ignalinoje vyko XXVIII respublikinė geografijos olimpiada. Olimpiados tema – ,,Afrika – gamtos įvairovės ir negandų žemynas‘‘. Šioje olimpiadoje dalyvavo 86 mokiniai – geriausi Lietuvos mokyklų geografai. Ignalinos rajonui  atstovavo Ignalinos gimnazijos mokinys Giedrius Pakalka (mokytoja Violeta Kreivėnienė). Dalyviai atliko teorines, vaizdines, praktines ir internetines užduotis.

Dalyvius sveikina savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, Vertinimo komisijos pirmininkas Rytas Šalna.
Olimpiados atidarymas surengtas Ignalinos kultūros ir sporto centre. Renginio vedėjai visiems susirinkusiems perskaitė garsaus kraštiečio ir geografo Česlovo Kudabos mintis apie Ignalinos kraštą ir įdomų, įvairius Lietuvos regionus primenantį jo kraštovaizdį. Svečiams buvo parodytas filmas „Ignalina – ramybės sala Europoje“. Vėliau koncertavo Ignalinos kolektyvų „Dringelė“ ir „Lelijėlė“ šokėjai, linksmais tarmiškais pasakojimais krašto tarmę pristatė liaudies atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ nugalėtojai: Jurgita ir Algirdas Pauliukėnai iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Dovydas Vaitkevičius ir Urtė Danilevičiūtė iš Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos.

Dalyvius sveikina savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, Vertinimo komisijos pirmininkas Rytas Šalna.
Olimpiados dalyvius sveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys. Jis linkėjo sėkmės atliekant užduotis ir geros nuotaikos, puikių  įspūdžių leidžiant laisvalaikį, susipažįstant su Ignalinos kraštu.  „Parsivežkite namo kuo geriausius įspūdžius ir nepamirškite, kad svarbiausia yra dalyvauti, o ne laimėti. Jūs visi jau esate laimėtojai”.
Daug gražių žodžių apie Ignalinos krašto gamtą ir gražiai sutvarkytą miestą pasakė Lietuvos geografijos mokytojų  asociacijos prezidentas, šios olimpiados vertinimo komisijos pirmininkas Rytas Šalna. Jis priminė, olimpiados laimėtojų laukia apdovanojimai ir kvietimai dalyvauti Baltijos šalių olimpiadoje  Latvijoje  ir pasaulinėje olimpiadoje Kinijoje. Buvo pristatyta  14-kos  narių vertinimo komisija. Viena jos narių – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Roma Šakalienė.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad absoliučiu šios olimpiados nugalėtoju tapo Ignalinos gimnazijos mokinys Giedrius Pakalka. Jis apdovanotas aukso medaliu, I laipsnio diplomu ir Ignalinos mero įsteigtu prizu. Giedrius iškovojo kelialapį į tarptautinę olimpiadą, kuri vyks š.m. birželio mėnesį Kinijoje. Praeitais metais pasaulinėje olimpiadoje Giedrius laimėjo antrąją vietą.
Lina Kovalevskienė

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!