- Reklama -
Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas Ignalinos 150-mečiui skirtas Protų mūšis rajono savivaldybės mero taurei laimėti
Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas Ignalinos 150-mečiui skirtas Protų mūšis rajono savivaldybės mero taurei laimėti

Kovo 17 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas Ignalinos 150-mečiui skirtas Protų mūšis rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Į Protų mūšio pirmąjį etapą, kuris pavadintas „Portretai“, bibliotekoje susirinko 5 komandos (savivaldybės, gimnazijos, Naujojo Daugėliškio, policijos asociacijos ir ignaliniečių), varžytuvėse taip pat dalyvavo ir bibliotekos filialų komandos bei prie bibliotekos projekto prisijungę Zarasų, Visagino, Panevėžio apskrities bibliotekų, taip pat Šiaulių rajono Naisių miestelio – iš viso varžėsi 26 komandos.

Tiesioginės transliacijos metu visos komandos klausėsi bibliotekos direktorės Loretos Aleknienės užduodamų klausimų, vėliau teisingus atsakymus turėjo pažymėti kompiuteryje ir persiųsti rengėjams. Klausimai buvo tikrai įdomūs, kūrybingai parengti: apie Ignaliną, žymius krašto žmones, kultūrą. Keletas klausimų buvo susiję su Visaginu. Bibliotekininkams tikrai reikėjo nuoširdžiai ir kūrybiškai padirbėti: surasti senų nuotraukų, citatų, muzikos kūrinių ištraukų ir kt. Pastangos davė rezultatą – Protų mūšio I etapas įvyko sklandžiai, dalyviai puikiai praleido vakarą. Susumavus trijų etapų atsakymus paaiškėjo, kad iš 26 komandų daugiausia 30 taškų surinko trys. Tai Ignalinos viešosios bibliotekos Naujojo Daugėliškio filialo komanda „Jurginas“, Linkmenų filialas „Linkmeniškiai“ ir Strigailiškio „Pivonija“. Vienu tašku nuo pirmaujančių teatsiliko didžiasaliečiai ir Zarasų rajono viešoji biblioteka. Ignalinos rajono savivaldybės, policijos komisariato, Dietkauščiznos ir Meikštų komandos surinko po 28 balus.

Šią viktoriną sudaro du etapai, kiekviename jų dalyviai turi atsakyti į 30 klausimų, kurie suskirstyti į tris temas. II varžytuvių etapas vyks balandžio 28 dieną. Na o balandžio 29 dieną tris pirmąsias vietas užėmusios komandos bus pakviestos į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginį ir apdovanotos Ignalinos rajono savivaldybės mero įsteigtomis taurėmis.

Ši viktorina organizuota įgyvendinant Ignalinos rajono bei Visagino miesto bibliotekų projektą „Vidutinio, vyresnio ir pagyvenusio amžiaus žmonių informacinių, socialinių ir sveikatingumo įgūdžių ugdymas naudojant naujausias kompiuterines technologijas Ignalinos rajono ir Visagino miesto bibliotekose”. Kitos minėto projekto veiklos: skaitytojai mokosi naudotis planšetiniais kompiuteriais bei kitais išmaniaisiais įrenginiais, lanko sveikatingumo mokymus bei sveikos gyvensenos užsiėmimus, bando žaidimų konsoles su judesio atpažinimo funkcija.

parengė Lina Kovalevskienė,

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!