- Reklama -

Finansų ministrė Gintarė Skaistė vienam didžiausių Ispanijos žiniasklaidos leidinių „El País“ davė interviu, pažymėdama, jog šiandien nuo mobilizacijos bėgančius Rusijos piliečius reikia vertinti kritiškai ir neskubėti įsileisti į Europą humanitariniais pagrindais.

„Šalių, besiribojančių su Rusija, padėtis nėra tapati, kaip tų, kurios su ja nesiriboja. Manome, kad rusų atvykimas į mūsų teritoriją kelia pavojų, nes mes negalime žinoti, kas iš tiesų atvyks. Bėgimas nuo Rusijos valdžios mobilizacijos ir sprendimų jokiu būdu nėra pakankama priežastis ieškoti prieglobsčio kitoje šalyje. Rusijos piliečiai turėtų likti savo šalyje, ten protestuoti ir atsisakyti vykti į Ukrainą, o ne pabėgti ir laukti, kol viskas išsispręs savaime, kad vėliau galėtų ramiai grįžti namo“, – leidiniui „El País“ sakė ministrė G. Skaistė.

Finansų ministrė taip pat pažymėjo, jog europiečiai turi daugiau padėti Ukrainai, o Rusijos piliečiai – mokėti už savo išrinktų valdovų poelgius.

„Parama Ukrainai yra vienintelis būdas pasiekti taiką Europoje, net jei tai brangiai finansiškai kainuoja. Finansinė pagalba būtina, kad Ukrainos vyriausybė galėtų ir toliau mokėti pensijas ar atlyginimus valstybės tarnautojams. Kitokia problema bus ilgalaikis šalies atstatymas, kuriam prireiks daug daugiau lėšų ir už kurį neturėtų mokėti vien Europos mokesčių mokėtojai. Turime rasti teisinį būdą finansuoti rekonstrukciją iš Rusijos įšaldyto turto. Be to būtina ir karinė pagalba Ukrainai, nes jei Rusija nepralaimės šio karo, neilgai trukus ji pasirinks taikiniu kitą Rytų Europos šalį“.

Galiausiai ministrė G. Skaistė skaitomiausiam Ispanijos leidiniui „El País“ pažymėjo, jog Rusija naudojasi vieninteliu savo ginklu prieš Europą – dujomis, sukeldama kainų šoką žemyno gyventojams.

„Esminis dalykas šiame kare – mes, europiečiai, tvirtai palaikome Ukrainą ir tęsiame galiojančias sankcijas Rusijai. Tuo tarpu Rusija spaudžia ES nares vieninteliu ginklu – dujomis. Ji kuria sau naudingą situaciją, kad dujų kaina „pramuštų stogą“, ir naudojasi tuo bandydama spausti Europą. Rusija siekia priversti kurią nors iš Vakarų Europos valstybių atsiriboti nuo partnerių. Iki šiol šis sprendimas nepasiteisino“, – sakė ministrė G. Skaistė.

- Reklama -

4 KOMENTARAI

  1. Turbūt ir V.Landsbergio pasiruošimas BĖGTI iš Lietuvos [tunelis,lėktuvas] yra …IŠDAVYSTĖ.
    Gal nustokim garbinti,o pasodinkim į …KALĖJIMĄ

  2. pati nesuvokia,ka siulo,juk kokie protestai gali buti,jei net kitaip manancius gruda i kalejimus???Pabandyk ten gaves saukima i kara priestarauti,moment susidoros,kad kiti bijotu….

  3. gall z ydams irgi reikejo likti reiche ir protestuoti per kalejimus ir duju kameras?, niekas nenorii pasedeti 10 metuku kalejime , ar v isa g yvenima jai tas putleris sedetu valdzioje

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!