- Reklama -

Ketvirtadienio vakarą iš Tel Avivo oro uosto planuojamas antrasis karinio lėktuvo „Spartan“ skrydis – juo evakuotis iš Izraelio ketina apie 30 asmenų.

Apie tai Eltai patvirtino Nacionalinių krizių valdymo centro (NKVC) vyriausiasis patarėjas Darius Buta. Pasak jo, „Spartan“ turėtų pakilti 20 val. vakaro.

„Turim apie 30 žmonių, kviečiam ir kitus nedelsti“, – komentare Eltai teigė jis.

ELTA primena, kad spalio 7-osios rytą palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“ pradėjo puolimą prieš Izraelį. Teroristai paleido tūkstančius raketų į Izraelio miestus ir įsiveržė į šalį. Izraelis oficialiai paskelbė karo padėtį.

Lietuvos institucijos ėmėsi sprendimų, kaip pargabenti šiuo metu karo zonoje esančius šalies piliečius. Trečiadienio popietę Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Tel Avivo, kuriuo buvo pargabentas 141 Izraelyje įstrigęs Lietuvos pilietis.

Trečiadienio vakarą iš Tel Avivo pakilo karinis lėktuvas „Spartan“, kuriame, URM duomenimis, išgabenti 29 į skrydį užsiregistravę tautiečiai.

NKVC teigimu, lėktuvas „Spartan“ regione bus laikomas budėjimo režimu ir bazuosis Turkijoje, Antalijoje iki spalio 15 d.

Vienu reisu „Spartan“ galės išgabenti 38 asmenis.

Augustė Lyberytė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!