- Reklama -

2022-11-03 d. Seimo dauguma balsavo už trijų įstatymų pataisas, kuriomis iš esmės leido bankams rinkti savo klientų asmeninius duomenis, atskleidžiančius rasinę ar etninę kilmę, politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus ar narystę profesinėse sąjungose, taip pat genetinius duomenis, biometrinius duomenis, kai jie tvarkomi siekiant konkrečiai nustatyti fizinio asmens tapatybę, sveikatos duomenis, duomenis apie fizinio asmens lytinį gyvenimą ir lytinę orientaciją.

Lietuvos Konstitucijos 22 straipsnis skelbia, kad Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.

Seimo narys Petras Gražulis yra įsitikinęs, kad Seimas, priimdamas tokias pataisas, pažeidė šį LR Konstitucijos straipsnį. “Be to, manau, kad šios pataisos smarkiai padidintų ir taip jau didelius bankų pelnus,” – akcentavo P. Gražulis.

Dėl šių priežasčių P. Gražulis prašo Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą vetuoti šias, jo nuomone, antikonstitucines 2022-11-03 d. Seimo priimtas šių trijų įstatymų pataisas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!