- Reklama -

Vilniaus meras R.Šimašius. KK nuotr.

Liepos 31 diena yra tikrasis naujosios Vilniaus miesto valdžios šimtadienis. Praėjo lygiai šimtas dienų, kai prisiekė naujasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir nauji tarybos nariai. Kas per šias 100 dienų nuveikta? Pats Vilniaus meras giriasi nuveikęs labai nemažai Vilniaus ir vilniečių labui, tačiau yra jo žodžiams drąsiai ir argumentuotai prieštaraujančių.

Darbo partijos Vilniaus mieto skyriaus pirmininkas Giedrius Mozūraitis, po skyriaus tarybos posėdžio, kuriame aptartas naujosios Vilniaus valdžios darbas, išsiuntė Vilniaus miesto merui rezoliuciją, kurioje Darbo partijos Vilniaus mieto skyrius su pirmininku priešakyje išsakė savo nuomonę ir reikalavimus dėl Vilniaus valdžios darbo.

„Esminis reikalavimas, kad Vilniaus miesto valdžia pagaliau pradėtų dirbti vilniečiams, pradėtų spręsti išties aktualius klausimus. Norint pamatyti problemas reikia išeiti į gatves, deja ši valdžia, kaip aš pavadinčiau, yra kabinetinė. Taip pat reikalaujame, kad Vilniaus valdžia nediskriminuotų miestiečių ir visus klausimus svarstytų viešai, diskutuojant su vilniečiais, neišskiriant atskirų socialinių grupių, tuo labiau tų grupių, kurios socialiai yra lengviau pažeidžiamos, kaip buvo deklaravę prieš rinkimus. Dar vienas aktualus klausimas – miestiečių saugumas. Vilniaus mieto valdžiai tenka pareiga, kad vilniečiams nekiltų pavojaus, naudojantis infrastruktūros objektais“ – kalbėjo Giedrius Mozūraitis.

Liepos 30 dieną Remigijus Šimašius surengė spaudos konferenciją, kurioje kalbėjo apie per 99 dienas nuveiktus darbus bei ateities planus.

Pasak Darbo partijos Vilniaus miesto skyriaus pirmininko G. Mozūraičio, Vilniaus mieto merui Remigijui Šimašiui, taip ir nepasisekė paaiškinti, kaip vis dėlto jis sumažino sostinės skolą 2,4 proc. ir, kaip jis pats sako, jam net neprireikė stebuklingos lazdelės. Šį sumažėjimą G. Mozūraitis pavadino natūraliu trumpalaikiu buhalterinės apskaitos procesu, ekonominiu ciklu, kuris įvyko tikrai ne dėl kažkokio konkretaus R. Šimašiaus indėlio. Šis skolos mažėjimas yra toks mažas, kad jis bus visiškai nepastebimas vėliau, turint omenyje tai, kokie šiai dienai yra priimti mero ir tarybos sprendimai, ilgainiui ta skola vėl pradės augti. Deja, bet nepateikta jokio plano, kaip sostinės skola bus mažinama.

„Visi mero pateikti planai nepagrįsti, neįvardintos priemonės, kaip tie tikslai bus įgyvendinti, kad ir pagrindinis R. Šimašiaus tikslas – 1 000 000 laimingų vilniečių. Kokiomis priemonėmis, tai bus pasiekta? Susipažinus su pateikta informacija, lieka apgailestauti, kad gerbiamas R. Šimašius vis dar dirba, kaip opozicijoje ir jo sprendimai yra nukreipti į tam tikrą konfrontaciją su Valstybės politika, su bendruomenės interesais, turiu omenyje, mero žodžiais, užbaigtą mokyklų pertvarką. Tačiau Vilniaus savivaldybė nepaisė visų prieštaravimų ir nuėjo konfrontacijos keliu. Buvo nusipjauta į bendruomenės ir Valstybės nuomonę. Tokiam skubotam mokyklų pertvarkos užbaigimui nebuvo jokio objektyvaus pagrindo“ –nusivylimo neslėpė Darbo partijos Vilniaus mieto skyriaus pirmininkas Giedrius Mozūraitis.

Patys Vilniaus mieto valdančiosios daugumos atstovai, kaip didžiausius per 100 dienų padarytus darbus įvardino Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimą ir 100 eurų kompensacijas privačius darželius lankančių vaikų tėvams.

„Kalbant apie 100 eurų kompensacijas privačius darželius lankančių vaikų tėvams. Taip, tai vienas reikšmingiausių Vilniaus mieto valdžios darbų per 100 dienų, įrodant, kad savivaldybė geba diskriminuoti vilniečius ir tai ji daro aktyviai, sąmoningai. Šia kompensacija yra remiami pasiturintys vilniečiai, o į sunkiau besiverčiančius Vilniaus mieto gyventojus yra nekreipiama dėmesio, kurie net gavę 100 eurų kompensaciją neišgalėtų vesti vaiko į privatų darželį. Belieka apgailestauti, bet gerbiamas meras memorandumus pasirašinėja ne su paprastais piliečiais, o su verslininkais – privačių darželių savininkais, kurie yra tiesiogiai suinteresuoti darželių lankytojų skaičiaus augimu.

Dėl Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimo, aš šį sprendimą pavadinčiau tiesiog ūkiniu sprendimu, dėl kurio kilo pavojus vilniečiams. Smalsumo vedami žmonės lipo ant neatitvertų postamentų, norėdami įsimažti ant Žaliojo tilto. R. Šimašius šiuos žmones išvadino begalviais, taip parodydamas savo kultūros ir politinės etikos stoką, aš tikiu, kad vilniečiai pagaliau suvoks, koks yra tikrasis mero veidas“ – naujosios Vilniaus valdžios darbus komentavo G. Mozūraitis.

Vienas iš ryškiausių pažadų, kurį drąsiai pateikė Vilniaus miesto valdžia – šilumos kainos sumažinimas 20 procentų. Giedrius Mozūraitis siūlo nesišvaistyti nepagrįstais pažadais. Pasak jo, Vilniaus valdžia paėmė jautriausią visoms socialinėms grupėms problemą ir tiesiog davė pažadą be jokio pagrindimo, kaip tai bus įgyvendinta. G. Mozūraičio nuomone, po šio pažado kyla dar didesnės abejonės, kad R. Šimašius neturi burtų lazdelės.

Vilniaus miesto mero spaudos konferencija šimtadienio proga buvo skirta tik žurnalistams. Rami ir be pompastikos, ne tokia, kaip balandžio 22 dieną įvykusi inauguracija.

„Deja, bet šimtadienis atskleidė tikrąjį R. Šimašiaus veidą. Užmiršęs rinkiminius pažadus, jis imasi įprastos veiklos. Jis atsiriboja nuo visuomenės ir bendrauja tik su žurnalistais.

Remigijus Šimašius savo paties pavyzdžių įrodė, kad 100 dienų yra pakankamas laikas griauti, deja kurti per trumpas. Per šias 100 dienų Šimašius parodė 100 pilkų Vilniaus miesto mero atspalvių“ – sakė Darbo partijos Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Giedrius Mozūraitis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!