- Reklama -
Seimo narė Agnė Bilotaitė. KK nuotr.
Seimo narė Agnė Bilotaitė. KK nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį atmetė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus skundą dėl jo garbę ir orumą esą įžeidusio Seimo narės Agnės Bilotaitės pasisakymo. Premjeras skundė A. Bilotaitę dėl jos žodžių premjero žento E. Vaitasiaus įmonės „Ministerium“ akcijų įsigijimo skandalo tema.

Teismas savo sprendime konstatavo, kad Agnė Bilotaitė „sąžiningai išdėstė nuomonę dėl viešojoje erdvėje nuskambėjusio jau minėto fakto“, o „nustačius, kad atsakovė ginčijamais teiginiais pateikė nuomonę, bet ne žinias, nėra pagrindo […] pripažinti ieškovo garbės ir orumo įžeidimą“.

Komentuodama teismo sprendimą, A. Bilotaitė atkreipia dėmesį, kad premjeras iki šiol nėra pateikęs duomenų, kurie atsakytų į visuomenei kylančius klausimus ir išsklaidytų abejones dėl žento įmonės akcijų įsigijimo aplinkybių.

„Nesistebiu, kad teismas mano žodžiuose nerado jokio nusikaltimo, nes jo ten ir negalėjo būti. Priešingas sprendimas būtų reiškęs rimtą pasikėsinimą į žodžio laisvę ir politikų galimybę atvirai diskutuoti jautriais, su privačiais interesais susijusiais klausimais. Nerimą kelia tai, kad pats premjero ieškinys liudija pastangas pasitelkti teisėsaugą bandant užčiaupti politinius oponentus, visiškai nesuvokiant savo, kaip viešo asmens, padėties ir pareigų. Tai rimtas, nors, laimei, nesėkmingas pasikėsinimas į mūsų visų demokratines laisves. Buvau ir esu įsitikinusi, kad vietoje skundų teismams ir nuolatos keičiamų parodymų premjeras galėjo ir turėjo paprasčiausiai atsakyti visuomenei į kylančius klausimus dėl jo žento įmonės akcijų įsigijimo aplinkybių“, – teismo sprendimą komentavo Agnė Bilotaitė.

Teismo sprendime teigiama, kad A. Bilotaitė „buvo viena iš Lietuvos Respublikos politikių, kuriai 2015-09-14 viešai spaudoje pasirodžiusi informacija apie UAB „Ministerium“ akcijų E. Vaitasiaus vardu įsigijimą sukėlė abejonių ieškovo, kuris yra Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, veiklos skaidrumu. Suabejojusi tuo, atsakovė, būdama Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos narė, ėmėsi aktyvių veiksmų šioms abejonėms pašalinti – kreipėsi į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą, pasirašė Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų suteikimo Seimo Antikorupcijos komisijai ir pavedimo atlikti parlamentinį tyrimą“. Tačiau nepaisant šių pastangų, jos subjektyvios abejonės pašalintos dėl viešai spaudoje pasirodžiusios informacijos apie UAB „Ministerium“ akcijų E. Vaitasiaus vardu įsigijimą nebuvo, ką ji ir išdėstė 2015-11-08 Lietuvos  ryto televizijos laidos „Viskas aišku“ metu, nurodydama, kad tam išsiaiškinti reikia atlikti tyrimą, kol toks tyrimas neatliktas, ji subjektyviai, visos informacijos nežinodama, tai vertina kaip („mato“) kyšį“.

Netrukus po to, kai A. Butkevičius pateikė ieškinį teismui dėl jo garbės ir orumo įžeidimo, trys valdančiosios socialdemokratų partijos parlamentarai kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydami ištirti, ar A. Bilotaitė 2007 metais nepasinaudojo padėtimi, kad gautų paskolą būstui įsigyti. STT atsisakė pradėti tyrimą, neradusi jokių faktinių duomenų apie A. Bilotaitės nusikalstamas veikas. Pati A. Bilotaitė skundą apibūdino kaip absurdišką, nes 2007 metais imdama paskolą dar nebuvo nei Seimo narė, nei rinkimų dalyvė, taigi negalėjo turėti net numatomos politinės įtakos banko sprendimo priėmimui. Parlamentarė šiuos koordinuotus socialdemokratų skundus įvertino, kaip mėginimą įbauginti ir kerštą už nuoseklią veiklą antikorupcijos ir parlamentinės kontrolės srityse.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!