- Reklama -

LiCS seniūno A.Burbos nuomone, J. Razmos pasisakymus galima traktuoti kaip tiesioginį spaudimą ir kišimąsi į VTEK veiklą. Seimo archyvo nuotr.

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos (LiCS) seniūnas Andrius Burba teigia esąs nemaloniai nustebintas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos pareiškimais, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) turi kreiptis į teismą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus Kęstučio Jucevičiaus atleidimo.

Tokias mintis J. Razma išsakė po vakarykščio vidaus reikalų ministro Artūro Meliano sprendimo skirti viešuosius ir privačius interesus supainiojusiam FNTT vadovui griežtą drausminę nuobaudą – papeikimą.

„Kuomet frakcijos seniūnas išsako tokius raginimus, nori nenori gali pradėti tikėti sąmokslo teorijomis, skelbiančiomis, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija „valdo“ VTEK“, – pabrėžia A. Burba.

LiCS seniūno nuomone, J. Razmos pasisakymus galima traktuoti kaip tiesioginį spaudimą ir kišimąsi į VTEK veiklą. A. Burbos teigimu, tokie dalykai teisinėje valstybėje yra netoleruotini. „Beje, tai ne kartą ir ne du viešai yra tvirtinę ne kas kitas, o patys konservatoriai“, – primena LiCS frakcijos vadovas.

A. Burbos žodžiais, VTEK yra savarankiška institucija ir gali pati nuspręsti – kreiptis į teismą dėl K. Jucevičiaus atleidimo ar nesikreipti, imtis kitokių veiksmų ar jų išvis nesiimti.

„Komisijai nereikia niekieno raginimų, priminimų ar nurodymų. Dabar, po J. Razmos pasisakymų, bet koks VTEK veiksmas, o ypač – kreipimasis į teismą, kels pagrįstus įtarimus, jog komisija klusniai vykdo konservatorių paliepimus. Šios frakcijos seniūnas savo pareiškimais pastatė VTEK į išties nepavydėtiną padėtį. Belieka tikėtis, jog komisijai užteks išminties bei valios atlaikyti šį politinį spaudimą“, – teigia A. Burba.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!