- Reklama -

Seimo narys Algirdas Butkevičius. KK nuotr.

Artėjantys rinkimai – stebuklų metas, netgi valdančioji dauguma pradeda išgirsti opozicijos siūlymus ir netgi priimti sprendimus, kuriuos neabejotinai teks įgyvendinti jau kitos sudėties Seimo daugumai ir Vyriausybei.

„Galime tik pasveikinti Andriaus Kubiliaus Vyriausybę pagaliau atsibudus ir priėmus sprendimą dėl „alternatyvaus“ daugiabučių renovacijos modelio taikymo, kuriuo bus siekiama atgaivinti dar 2009 metais turėjusią startuoti milijardinės vertės renovacijos programą“, – sako Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Ketverius metus atkakliai kritikuojama Vyriausybė bent į kadencijos pabaigą pastebėjo niekaip neįgyvendinamo daugiabučių namų renovacijos modelio trūkumus. „Per tą laiką, per kurį mes įgyvendinome pagrindinį modelį, mes pamatėme, kad jo pagrindinis trūkumas yra tai, kad jis remiasi individualiu žmonių apsisprendimu, reikalaujančiu jų prisiimti ir kreditinių įsipareigojimų. Tai labai dažnai tapdavo tokiu psichologiškai sunkiai įveikiamu barjeru“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė A. Kubilius.

Socialdemokratai dar Seimo pavasario sesijoje pristatė išsamų daugiabučių namų masinės renovacijos modelį, kurio tik dalį šiomis dienomis pasiūlė konservatoriai. „Pagal socialdemokratų pasiūlytą modelį savivaldybės parengtų investicinius projektus labiausiai energijai imliems namams renovuoti, o lengvatiniai kreditai parengtų projektų įgyvendinimui būtų teikiami ar pastatus administruojančioms įmonėms, ar specialiai įsteigtoms savivaldybių įmonėms, ar energijos paslaugų bendrovėms“, – sako Seimo opozicijos lyderis A. Butkevičius.

Socialdemokratai neabejoja, kad toks pasiūlymas užtikrins didesnes alternatyvias daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimo galimybes, kuriomis galės pasinaudoti būsto savininkai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!