- Reklama -
A.Kubilius. KK nuotr.
A.Kubilius. KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Andrius Kubilius, po žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų dėl UAB „Judex“ gaminamoje produkcijoje nustatytų salmonelių ir žarninių lazdelių bakterijų, ragina premjerą Algirdą Butkevičių ir žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę svarstyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) ir jos vadovą Joną Milių dėl nepriimtinos veiklos.

„Nors prokurorai pranešė, jog po kilusio pirminio skandalo dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi nuslepiant higienos reikalavimų pažeidimus, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo Jono Miliaus nėra poreikio nušalinti nuo pareigų, tačiau mano manymu, Ministras Pirmininkas ir ministrė V. Baltraitienė turi svarstyti susidariusią padėtį, kai UAB „Judex“ veikla iš viso sustabdoma, o VMVT iki šiol pažeidimų nematė. Negana to, pats vadovas tyrimų įkarštyje išeina atostogų. Natūraliai kyla klausimas, tai kokia dar produkcija Lietuvoje negalima pasitikėti?“, – kalbėjo A. Kubilius.

Šiuo metu nėra nė vieno departamento pavaldaus Žemės ūkio ministerijai, kuris neskendėtų skandalų liūne: tai ir Nacionalinė žemės tarnyba, ir garsioji Žemės ūkio ir maisto produktų reguliavimo agentūra, dabar ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Negana to, su VMVT skandalu dar siejamas ir vienas iš valdančiosios daugumos lyderių – Petras Gražulis.

„Tokio aplaidaus agentūrų darbo, tokio skaičiaus įvairiausių istorijų dar neteko matyti. Visą tai slypi po Žemės ūkio ministerijos pastoge. Mano manymu, už nesąžiningą ir skandaluose skęstančių agentūrų veiklą atsakomybę turi prisiimti ir žemės ūkio ministrė, juolab jei nesugebama susidoroti su užduotimis ir suvaldyti nesąžiningus sandorius. Taip pat, šioje situacijoje Lietuvos politinė sistema susidūrė su itin įžūliu vieno iš valdančiosios daugumos lyderių, Petro Gražulio, elgesiu. Vyriausybę sudarančių partijų lyderių toleruojanti tyla yra labai blogas ženklas rinkėjams, nes skatina dar didesnį nusivylimą. Kviečiu valdančiąsias partijas nedangstyti įtariamų korupcija  savo narių veiklos, bet principingai ją vertinti ir priimti atitinkamus sprendimus“, – teigė A. Kubilius.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!