- Reklama -
Seimo narys M. Bastys nedeklaravo savo sutuoktinės Renatos Bastienės sandorio. R. Bastienė 2017 m. kovo 15 d. perleido UAB „Jungtinė grupė“ akcijas Rasai Pachomovienei. Tiek R. Pachomovienės, tiek jos vyro Vadimo Pachomovo pavardės minimos Valstybės saugumo departamento (VSD) ataskaitose, kurias nagrinėjo specialioji tyrimo komisija. KK nuotr.
Seimo narys M. Bastys nedeklaravo savo sutuoktinės Renatos Bastienės sandorio. R. Bastienė perleido UAB „Jungtinė grupė“ akcijas Rasai Pachomovienei – tiek jos, tiek jos vyro Vadimo Pachomovo pavardės minimos VSD ataskaitose, kurias nagrinėjo specialioji tyrimo komisija. KK nuotr.

Specialiosios tyrimo komisijos Seimo nario Mindaugo Basčio apkaltos proceso pagrįstumui ištirti pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją informuodama, kad Seimo narys M. Bastys nedeklaravo savo sutuoktinės Renatos Bastienės sandorio. R. Bastienė 2017 m. kovo 15 d. perleido UAB „Jungtinė grupė“ akcijas Rasai Pachomovienei. Tiek R. Pachomovienės, tiek jos vyro Vadimo Pachomovo pavardės minimos Valstybės saugumo departamento (VSD) ataskaitose, kurias nagrinėjo specialioji tyrimo komisija.

VSD pateiktame dokumente nurodoma, kad V. Pachomovo atžvilgiu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Pachomovui pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų numatytų Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 182 str. (sukčiavimas), 222 str. (apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas) ir 300 str. (dokumentų klastojimas).  Specialiųjų tyrimų tarnyba teismui perdavė dvi bylas, kuriose V. Pachomovas yra kaltinamas  nusikalstomomis veikomis, numatytomis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 24 str. (bendrininkavimas), 228 str. (piktnaudžiavimas) ir 226 str. (prekyba poveikiu). VSD apklausų metu M. Bastys pripažino žinantis apie galimai nelegalią V. Pachomovo veiklą, taip pat apie V. Pachomovo ir jo šeimos ryšius Rusijoje bei su šios šalies žvalgybos ir saugumo tarnybomis. VSD yra konstatavusi, kad artimi V. Basčio ir V. Pachomovo ryšiai daro Seimo narį M. Bastį pažeidžiamu. Pats M. Bastys VSD yra nurodęs V. Pachomovą kaip asmenį, kuris, atsižvelgiant į jų bendravimo pobūdį, galėtų turėti „svertus“ spaudimo darymui.

Seimo narė A. Širinskienė yra įsitikinusi, kad Seimo nariai privalo deklaruoti savo interesus, o ypač tokius, kurie sulaukia didelio rezonanso visuomenėje.

„Toks sandorio nedeklaravimas meta dar didesnį šešėlį Seimo nario M. Basčio veiklai  ir dar kartą parodo, kad joje trūksta skaidrumo ir noro laikytis priesaikoje duoto įsipareigojimo sąžiningai tarnauti Tėvynei“, –  teigia A. Širinskienė.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!