- Reklama -

Buvęs Seimo narys Valdemaras Valkiūnas kartu su partneriais ketina atgaivinti 2001 metais bankrutavusios Biržų akcinės pieno bendrovės veiklą. KK nuotr.

Buvęs Seimo narys ir vienos didžiausių Latvijos įmonių grupės „Voldemars“, valdančios prekės ženklą „Valdo“, savininkas Valdemaras Valkiūnas kartu su partneriais ketina atgaivinti 2001 metais bankrutavusios Biržų akcinės pieno bendrovės veiklą.

„Biržų rajone seniau veikė ne tik akcinė pieno bendrovė, bet ir Vabalninkų pieninė. Biržuose pagaminti pieno produktai buvo populiarūs visoje Lietuvoje, juos eksportavo net į Japoniją. Deja, dėl aplaidžios Biržų akcinės pieno bendrovės vadovų veiklos ši įmonė bankrutavo. Darbo neteko šimtai biržiečių. Manau, kad kadaise populiarius gaminius Lietuvos gyventojai iki šiol prisimena, todėl būtina Biržų rajone būtina atgaivinti pieno pramonę“, – sako V. Valkiūnas.

Kaip gerą pavyzdį, buvęs Seimo narys mini neseniai pastatytą „Latvijas piens“ gamyklą Latvijos Jelgavos mieste.

„Kelios žemės ūkio bendrovės susivienijo ir, pasinaudodamos Europos Sąjungos parama, pastatė naują pieninę, kuri šiuo metu eksportuoja produkciją į Švediją, Estiją, Slovakiją, Lietuvą, Vokietiją, Ukrainą, Lenkiją, Čekiją, Didžiąją Britaniją. Jų sėkmės paslaptis – originalus sūrių asortimentas ir kokybė. Tokiu būdu jie nekonkuruoja su rinkoje dominuojančiais pieno kombinatais. Mes eisime panašiu keliu. Kontrolinis akcijų paketas priklausys strateginiam investuotojui, apie trečdalį įmonės akcijų ketiname pasiūlyti žemės ūkio bendrovėms, likusią dalį įsigis mano įmonių grupė“, – sako V. Valkiūnas.

Pasak jo, norą investuoti Lietuvoje į pieno pramonę yra jam išreiškę verslininkai iš Italijos, Prancūzijos, Baltarusijos, Kazachstano bei Rusijos. Šiuo metu žvalgomasi pieninei tinkamų žemės sklypų Biržuose ir Vabalninke. Netrukus bus pradėtas ruošti gamyklos projektas.

Investicijos į naują Biržų pieninę sudarytų apie 10-15 milijonų eurų. Gamybiniai pajėgumai leistų per pamainą perdirbti apie 250 tonų pieno ir per mėnesį pagaminti apie 500-600 tonų sūrio. Tokiu būdu būtų sukurta 50 naujų darbo vietų. Ateityje jų skaičius galėtų išaugti iki 100. Apie 90 procentų produkcijos būtų eksportuojama.

Naujosios Biržų pieninės specializacija būtų sūrių gamyba. Įmonės asortimentą sudarys ne tik populiarios „Olandų“ bei „Rusijos“(„Tilsiter ir „Gouda“) rūšys, bet ir kieti bei pusiau kieti sūriai, taip pat produkcija su įvairiais prieskoniais ir žolelėmis. Įmonė taip pat gamins nuriebinto pieno koncentratą, grietinę bei grietinėlę. Planuojama, kad naujosios Biržų pieninės apyvarta sieks 40 milijonų eurų per metus.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!