- Reklama -

"Mes turime aiškiai ir garsiai lietuviams kartoti – kad Rusija nenutrauks dujų tiekimo į Lietuvą, nors Lietuvos Prezidentė mus vadintų žemės kirminais ir kitais įžeidžiančiais žodžiais. Ir tai labai apsunkins poniai Grybauskaitei toliau lobuoti jos vienminčių norvegų interesus,“ - toks receptas siūlomas rusų žiniasklaidoje. president.lt nuotr.

„Greičiausiai Lietuvos Prezidentė prisiskaitė ukrainietiškos spaudos ir tiki viskuo, kas ten rašoma. Tuo galima paaiškinti tą faktą, kad Dalia Grybauskaitė pavadino Rusiją „teroristine valstybe“ ir apkaltino ją bailumu“, – rašoma Rusijos žiniasklaidoje.

„Baili Rusija“ netruko atsakyti: Rusijos muitininkai pasienyje praleidžia 20 kartų mažiau krovininių mašinų nei anksčiau. Lietuvos eksportas į Rusiją beveik sustojo.

„Ko tikėjosi ponia Grybauskaitė, kai kando rusiškai meškai į koją?“ – klausiama Rusijos žiniasklaidoje. Ir daroma prielaida, kad Lietuvos Prezidentė perskaitė Ukrainos spaudoje straipsnį apie badą Maskvoje: „Artėjančios produktų apokalipsės baimės Rusijoje įgauna siaubingas formas. Maskvos priemiesčio gyventojai tikisi išgyventi badą, kaupdami žiemai maisto atsargas.<…> Neistovo kaime pasiruošimas vyksta pilnu tempu. Šviežiai sušaldytas ežys labai lengvai valosi, beveik neturi cholesterolio ir kvapu primena nutriją. Ypač gerai ežys su makaronais“.

„Greičiausiai Lietuvos Prezidentė pamanė, kad rankos Rusijai jau išsukinėtos, ir mes bet kokiu atveju su džiaugsmu pirksime lietuviškus sūrius ir kitą produkciją: kad nors kiek sušvelnintume sankcijomis sukelto bado pasekmes“, – rašoma Rusijos žiniasklaidoje. Ir toliau paaiškinama, kad jokio bado Rusijoje kol kas nesimato, asortimentas parduotuvėse mažai pasikeitęs, o dolerio kurso svyravimas nors ir privertė rusus pakeisti planus dėl kelionių po užsienius, tačiau maisto produktų kainoms didesnės įtakos neturėjo. Tuo tarpu „Lietuvos ekonomika jau stipriai nukentėjo dėl savo plepaus Prezidento neprotingo poelgio“.

Rašoma, kad krovininių mašinų patikra pasienyje – tik pradžia. Pažymima, kad dar yra Lietuvos uostas, per kurį vyksta tranzitas į Rusiją ir iš Rusijos. „Mes galime perjungti tą tranzitą į savo Ust-Lugą arba į Latvijos ir Estijos uostus – kurių prezidentai išmintingai susilaiko nuo demonstratyvaus spjaudymosi į šalį, kuri juos maitina“, – rašoma Rusijos žiniasklaidoje.

Ir galiausiai prieinama prie pagrindinio klausimo – naftos ir dujų.

„Kadangi ponia Grybauskaitė dėl savo žodžių apie teroristinę valstybę neatsiprašys, būtų logiška sustabdyti „teroristinių“ angliavandenilių eksportą.

Ką Lietuva darytų tokiu atveju?

Jeigu Lietuva dėl kokių nors priežasčių nustotų gauti rusiškas dujas, ji būtų priversta pereiti prie kur kas brangesnių norvegiškų dujų.

Keistas sutapimas: Klaipėdoje kaip tik neseniai atidarytas terminalas priimti dujas iš Norvegijos, ir Lietuva pasirašė kontraktą su Statoil dėl 540 mln. kub.m. dujų (20 proc. nuo bendro suvartojimo).

Pirkti daugiau norvegiškų dujų lietuviams kaip ir neapsimoka: jeigu rusiškos dujos kainuoja 370 JAV dol. už kubinį metrą, tai norvegai parduoda po 440 JAV dol., tačiau kontrakte su norvegais dar yra ir paslėpti mokesčiai, kurie kur kas labiau pabrangina jų pristatymą.

Tačiau, jeigu norvegams pavyktų kaip nors supykdinti Lietuvą su Rusija ir pasiekti, kad sutartis su „Gazpromu“ būtų nutraukta, tada norvegai galėtų padidinti savo dujų eksporto apimtis į Lietuvą nuo 540 mln. iki 2,7 mlrd. kubinių metrų“, – pažymima rusų žiniasklaidoje.

Ir čia užmetamas korupcijos šešėlis mūsų Prezidentei: „Šiuo metu norvegų Statoil kaltinamas tuo, kad papirko Tanzanijos valdžią, jog ši pasirašytų savo šaliai nenaudingą kontraktą, pagal kurį Tanzanija kiekvienais metais netekdavo po 800 mln. JAV dol. Jeigu turėtume omenyje tai, kad korupcija Lietuvoje, pagal pačių lietuvių prisipažinimus, yra labai paplitusi, kas gali garantuoti, kad norvegai neprišoko su kokiu nors purvinu pasiūlymu ir prie Prezidentės Grybauskaitės?“

Tai, kad Norvegijos valdžios ir Lietuvos Prezidentės veiksmai gali būti suderinti, esą gali rodyti ir šis faktas: praėjus vos dviem dienoms po to, kai Lietuvos Prezidentė išvadino Rusiją „teroristine valstybe“, Norvegija paskelbė įšaldanti visus politinius kontaktus su Rusija.

Iš to daroma tokia išvada:

„Šioje situacijoje mūsų šiaurės-vakarų partnerių planas visiškai akivaizdus: Norvegija siekia, kad Rusija nustotų tiekti dujas į Lietuvą, kad įlįstų su savo dujomis į atsilaisvinusią vietą. Lietuvos biudžetas dėl to, aišku, labai stipriai nukentės, tačiau europiečių užkariautų šalių problemos niekada nejaudino“.

Ir čia pateikiamas planas, kaip Rusija galėtų atkeršyti D.Grybauskaitei:

„Veiksmai, kurių turėtų imtis Rusija, visiškai akivaizdūs: mums reikia sumažinti iki minimumo visą nekritinį mums importą iš Lietuvos ir Norvegijos, ir tuo pačiu mes turime aiškiai ir garsiai lietuviams eilinį kartą pakartoti – kad Rusija nenutrauks dujų tiekimo į Lietuvą, nors Lietuvos Prezidentė mus vadintų  žemės kirminais ir kitais įžeidžiančiais žodžiais.

Ir tai labai apsunkins poniai Grybauskaitei toliau lobuoti jos vienminčių norvegų interesus“.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!