- Reklama -

Europos Parlamento narys Bronis Ropė. KK nuotr.

Vakar Europos Komisija priėmė sprendimą skirti daugiau nei 28 milijonus eurų paramos paketą Lietuvos, Latvijos ir Estijos pieno gamintojams. Pasak Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento nario, šis sprendimas – nors ir gerokai vėluojantis, bus puiki paskata viso regiono ūkininkams.

“Būtina pripažinti, kad ši parama nėra lengvai iškovota. Dėka intensyvaus Lietuvos valdžios institucijų darbo, nuolatinio šio klausimo kėlimo Europos Parlamente, siunčiant laiškus ir rašytinius klausimus, mums visiems pavyko įtikinti Komisiją, kad be paramos pieno gamintojų sektorius sunkiai atsilaikytų. Ypač tai svarbu Lietuvai”, – sako Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys Bronis Ropė.

Rusijos embargo poveikio apimtis puikiai iliustruoja ir Europos Komisijos paramos paskirstymas: 6,9 milijonų eurų bus skirta Estijos, 7,7 milijonai Latvijos ir net 14,1 milijonų Lietuvos pieno gamintojams.

“Tačiau reikia nepamiršti, kad Lietuvos valdžia turi užtikrinti, kad parama pasiektų būtent pieno gamintojus. Nes jie yra labiausiai nukentėję. Tai puikiai iliustruoja ir pieno gaminių kainos prekybos centruose. Nepaisant drastiškai nukritusių supirkimo kainų, vartotojai nesulaukė pigesnių prekių. Priešingai, pieno gaminiai parduotuvėse net pabrango. Tai nėra sąžininga nei pieno gamintojų, nei visų Lietuvos vartotojų atžvilgiu”, – sako Bronis Ropė.

Pasak B. Ropės, Žemės ūkio ministerija turėtų nedelsiant inicijuoti tyrimą, kas pelnosi dėl kritusių supirkimo kainų. Europos parlamento nario nuomone, nei viena Lietuvos institucija negali nusigręžti kai pinigai tiesiog atimami iš pieno gamintojų paliekant juos merdėti, tuo tarpu kažkuri kita grandis kraunasi pelnus.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!