- Reklama -

Prezidentė D.Grybauskaitė sako, kad Lietuviškas verslumas atlaikydavo dar ne tokius išmėginimus ir po jų tapdavo tik stipresnis. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministrą Pirmininką pavaduojančiu ūkio ministru Evaldu Gustu ir žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene aptarti Kremliaus atsakomųjų sankcijų – sprendimo, ribojančio žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų importą iš šalių, pritaikiusių sankcijas Rusijai.

Pasak Prezidentės, “turime ramiai įvertinti savo ūkio situaciją ir numatyti lietuviškos produkcijos eksporto galimybes bei pagalbą verslui, kad šalies ekonomika nukentėtų kuo mažiau.”

“Pernai lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Rusiją sudarė tik 1 proc. viso Lietuvos prekių eksporto. Daugiau sunkumų gali patirti vežėjai bei pieno produktų gamintojai. Ir vieniems, ir kitiems ši rusiška pamoka nėra nauja”, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, eksportuotojai, daug padėję Lietuvai lipant iš krizės duobės, yra nusipelnę paramos. Finansinės pagalbos šaltinis – 200 mln. litų europinių lėšų fondą, skirtą eksportui skatinti.

Valstybės vadovės nuomone, susidariusi padėtis turėtų paskatinti Lietuvos verslininkus jau šiandien pradėti ieškoti naujų rinkų ir lanksčių sprendimų. „Lietuviškas verslumas atlaikydavo dar ne tokius išmėginimus ir po jų tapdavo tik stipresnis”, – sakė D. Grybauskaitė.

Ūkio ir žemės ūkio ministrams Prezidentė nurodė su verslo atstovais įvertinti padėtį ir suteikti visokeriopą paramą ieškant alternatyvių rinkų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!