- Reklama -

Grupė Seimo narių paprašė Seimo Antikorupcinės komisiją pradėti tyrimą dėl galimai neteisėtų ir neskaidrių veiksmų, susijusių su Seimo nario Žilvino Šilgalio inicijuotų Azartinių lošimų įstatymo projektų rengimo, svarstymo ir išregistravimo galimai korupcinių aplinkybių ir kitų valstybei žalą darančių veiksmų įvertinimo. KK nuotr.

Seimo Valdybos sprendimu sudarytos darbo grupės Lošimų ir loterijų reglamentavimui tobulinti bei azartinius lošimus ir loterijas reglamentuojančių įstatymų projektų parengimui viešas pareiškimas dėl galimai neskaidraus Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko L. Kernagio elgesio bei jo sąsajų su galimai korupcine Ž. Šilgalio veikla

Po rugpjūčio mėn. 1 d. vykusio Antikorupcijos komisijos posėdžio pirmininkas L. Kernagis pareiškė, jog aiškinsis, kodėl Lošimų įstatymo parengimo darbo grupės narių parlamentarų kelionę į Didžiąją Britaniją finansavo politinės partijos. Šį viešą pareiškimą L. Kernagis padarė po Antikorupcijos komisijos posėdžio, sudarydamas visuomenės ir žiniasklaidos atstovams įspūdį, kad neva šiuo klausimu komisija priėmė kažkokį sprendimą.

Antikorupcijos komisijos pirmininko vieši pasvarstymai apie tai, „ar nebuvo per politines partijas verslo kažkurių struktūrų daromas spaudimas kai kuriems Seimo nariams“ tėra jo asmeninė insinuacija, nepagrįstai metanti abejonės šešėlį dėl Seimo valdybos darbo grupės (toliau – SVDG) veiklos. SVDG yra pasipiktinusi dėl šių Antikorupcijos komisijos pirmininko insinuacijų ir manipuliavimo Antikorupcijos komisija, šie veiksmai žaloja SVDG reputaciją, todėl kreipsimės į LR Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami įvertinti tokį Seimo nario L. Kernagio elgesį.

SVDG įsitikinusi, kad tokios manipuliacijos nėra atsitiktinės, jos yra susijusios su galimai korupcinėm veiklom. 2012 m. birželio mėn. 27 d. SVDG kreipėsi į tą pačią Antikorupcijos komisiją, prašydama įvertinti galimai korupcinę Žilvino Šilgalio veiklą, rengiant Azartinių lošimų įstatymo pataisas. Tačiau šis kreipimasis iki šiol Antikorupcijos komisijoje net nebuvo svarstytas, todėl galima teigti, jog Seimo Antikorupcijos pirmininkas savo viešais su tikrove prasilenkiančiais pareiškimais dengia Žilvino Šilgalio veiklą. Kyla įtarimas, jog tokios situacijos priežastis L. Kernagio ir Ž. Šilgalio partiniai ryšiai, arba dar blogiau. Todėl SVDG 2012 rugpjūčio 3 d. įteikė naują Seimo narių grupės kreipimąsi į Antikorupcijos komisiją dėl galimai korupcinės Ž. Šilgalio veiklos su papildomais faktais.

SVDG buvo sukurta Seimo valdybos iniciatyva po to, kai buvo galutinai įsitikinta Ž. Šilgalio darbo grupės neveiksnumu. Ž. Šilgalio darbo grupė buvo sukurta 2009 m. gruodžio 3. Ši grupė savo darbą buvo įsipareigojusi atlikti iki 2010 m. balandžio 1 d. ir vien dėl to ji perėmė Azartinių lošimų įstatymo projekto rengimą iš Ministro Pirmininko potvarkiu sukurtos darbo grupės. Tačiau iki nustatyto termino Ž. Šilgalio darbo grupė savo darbo neatliko. Ž. Šilgalio parengtą Azartinių lošimų įstatymo projektą reikšmingai kritikavo lošimų verslo asociacijos, kurios raštu kreipėsi tiek į Seimo biudžeto ir finansų komiteto narius, tiek į Ž. Šilgalio darbo grupės narius, tiek į visas politines frakcijas. Todėl Seimo pagrindinių politinių frakcijų iniciatyva Seimo valdybai buvo pavesta suformuoti naują Darbo grupę.

SVDG įsitikinimu, Ž. Šilgalis proteguoja užsienyje registruotas Lietuvoje veikiančias interneto lošimų bendroves ir Seimo nario veiksmuose esama akivaizdžių korupcijos požymių. Ž. Šilgalis, veikdamas kaip Seimo biudžeto ir finansų komiteto narys, inicijavo visą eilę Azartinių lošimų įstatymo projekto pakeitimų ir papildymų, kuriais buvo siekiama sugriežtinti azartinius lošimus organizuojančių bendrovių veiklos sąlygas, o vėliau šiuos įstatymų projektus dėl galimai korupcinių priežasčių atsiėmė.

SVDG taip pat atkreipia dėmesį, jog Ž. Šilgalis Azartinių lošimų įstatymo projektą, kurį parengė SVDG, aktyviai kritikuoja užsakomuosiuose žiniasklaidos straipsniuose, kur Seimo nario pozicijas neretai gina ir advokatas Kęstutis Kvainauskas, kurio kontora atstovauja užsienyje registruotai lošimų bendrovei „Nordic Gaming Group“, Lietuvoje valdanti prekės ženklą „Triobet“. Manome, jog tai nėra sutapimas.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas aplinkybes, grupė Seimo narių paprašė Seimo Antikorupcinės komisiją pradėti tyrimą dėl galimai neteisėtų ir neskaidrių veiksmų, susijusių su Seimo nario Žilvino Šilgalio inicijuotų Azartinių lošimų įstatymo projektų rengimo, svarstymo ir išregistravimo galimai korupcinių aplinkybių ir kitų valstybei žalą darančių veiksmų įvertinimo.

Dainius Budrys, Lošimų įstatymo parengimo Seimo Valdybos darbo grupės pirmininkas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!