- Reklama -

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį nuotoliniu būdu susitiko su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska.

Tai pirmas Ukrainos pirmosios ponios viešas vaizdo susitikimas per visą karo Ukrainoje laikotarpį.

Pokalbio metu O. Zelenska savo ir visų ukrainiečių vardu padėkojo Lietuvai už įvairiapusę pagalbą: karo pabėgėlių priėmimą, jiems teikiamas socialines ir švietimo paslaugas, emocinę paramą. Taip pat pasveikino Lietuvos žmones su artėjančia Europos dienos švente ir išreiškė lūkestį kuo greičiau apsilankyti mūsų šalyje.

„Lietuvos žmonės remia ir palaiko Jūsų didvyrišką kovą. Tai pavyzdys mūsų žmonėms – visa Lietuva mobilizavosi, susitelkė. Esame dėkingi kiekvienam ukrainiečiui, kuris ryžtingai laikosi ir savo širdimi, veiksmais gina tai, kas jam svarbu: savo žemę, Tėvynę, artimąjį. Visas pasaulis mato Jūsų didvyrišką kovą už laisvę, žmogaus teises“, – pokalbyje sakė D. Nausėdienė.

Diana Nausediene

Ukrainos pirmosios ponios teigimu, tolesnė parama Ukrainai ir jos palaikymas iš Lietuvos pusės yra nepaprastai svarbūs. Pasak O. Zelenskos, Ukrainos žmonės pamatė, kas iš tikrųjų yra jų draugai, – šiuo metu Lietuvos teritorijoje saugiau jaučiasi daugiau nei 50 tūkst. nuo karo pabėgusių ukrainiečių.

Zelenska

Susitikime Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios aptarė jų inicijuojamo ir globojamo Ukrainos centro Vilniuje kūrimą ir vystymą. Šiuo metu jau vykdomi baigiamieji jo steigimo darbai. Ši švietimo ir kultūros erdvė veiks kaip Vytauto Didžiojo universiteto neakademinis padalinys, skirtas visai ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje: apims edukacines, kultūrines ir socialines veiklas.

Ilgalaikis šio centro tikslas – instituto įkūrimas ir aktyvi akademinė veikla, intelektualų potencialo telkimas, kultūrinė diplomatija Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje pristatant Ukrainą, jos kultūrą ir šalies išskirtinumą.

Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios taip pat aptarė humanitarinę situaciją, susidariusią dėl besitęsiančios Rusijos agresijos Ukrainoje, tolesnę pagalbą ir paramą nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams mūsų šalyje bei ukrainiečių vaikų integraciją Lietuvoje, jų emocinės būsenos gerinimą ir sveikatinimą.

Pokalbyje D. Nausėdienė ir O. Zelenska sutarė, kad svarbu plėtoti ne tik tolesnį vaikų užimtumą bei ugdymą vasaros laikotarpiu, bet ir ieškoti galimybių pakviesti ukrainiečių vaikus iš karo zonos į bendras stovyklas su Lietuvos vaikais.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!