- Reklama -

G.Kirkilo teigimu, tik bankai laimi dėl to, kad iki šiol neturime euro. KK nuotr.

„Lietuvai nėra jokios prasmės neturėti euro ir nebūti Eurozonoje. Mes jau seniai turime valiutų valdybą, litas susietas su euru, taigi, de facto mes jau turime eurą. Kitaip reikėtų atsisakyti valiutų valdybos modelio, kas būtų labai sudėtinga.

Lietuvos situacija yra kitokia nei, pavyzdžiui, Lenkijos, kuri turi daugiau erdvės monetarinėje politikoje ir kuri, įsivesdama eurą, turės jos atsisakyti pinigų, – to Lietuvai daryti jau nereikės“, – kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas ir Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas spaudos konferencijoje Pakruojo dvare, kur liepos 17-19 d. vykotradicinė Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos vasaros akademija.

„Galiausiai, eurą įsivesti yra būtina. Lietuva, stodama į Europos Sąjungą (ES), Stojimo sutartyje įsipareigojo įsivesti eurą. Ar reikia referendumo dėl euro? Tačiau mes jau balsavome už eurą referendume, kai balsavome už narystę ES. Tai visas paketas – ES narystę mes gavome su įsipareigojimu įsivesti eurą“, – tvirtino jis.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Seimo narė B. Vėsaitė akcentavo, kad Lietuvos verslui naudingiau būti Eurozonoje nei nebūti: „Ekonomikos garvežys yra eksportas, į Eurozonos šalis ir į visą ES. Tai naudingiau ir mūsų verslui, o kartu ir valstybės biudžetui, ir investicijų pritraukimui“.

Jai pritarė ir G. Kirkilas: „Euro įvedimas gyventojams irgi naudingas, dabar jie moka valiutos keitimo kainą. Tai, kad iki šiol neturime euro, laimi tik bankai, iš to jie uždirba labai daug, ir bankai nuolatos kartoja, kad įsivesti eurą yra per anksti. Tačiau euras paskatintų ir bankų konkurenciją Lietuvoje, pritrauktų naujų, ypač žlugus dviems bankams. Vienintelis euro įsivedimo trūkumas – galimos prekybininkų spekuliacijos, apvalinant kainas, ko neišvengė daugelis Eurozonos narių“.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas ir Seimo narė Giedrė Purvaneckienė pabrėžė, kad euro įvedimo aplinkybių ir įsipareigojimų kontekste labai svarbu nepamiršti progresinių mokesčių ir mažiausias pajamas gaunančių žmonių interesų. „Šiuo atžvilgiu euro įvedimas yra iššūkis“, – sakė A. Sysas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!