- Reklama -

Gabrielius Landsbergis. KK nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ apibendrino kovai su alkoholizmu pateikto TS-LKD veiksmų paketo pasiūlymus ir išskyrė pačias svarbiausias priemones tikslams pasiekti.

„Pirmiausia mes siekiame pereiti prie specializuotų parduotuvių alkoholio prekybai Lietuvoje. Alkoholis būtų išimtas iš bendrų prekybos vietų, kad vaikai, nepilnamečiai ir visi kiti, kurie perka produktus šeimai, nematytų ir nekiltų pagundų nusipirkti svaigalų. Taip pat siekiame didinti amžių, nuo kurio leidžiama įsigyti alkoholį, iki 20 metų bei trumpinti alkoholio pardavimo laiką, savaitgaliais ir sekmadieniais dar griežčiau. Taip pat siūlome didinti akcizus. Tokios yra pagrindinės priemonės, kurias kviečiame įgyvendinti. Džiaugiuosi, kad vakar Seime po pateikimo pritarta mūsų pateiktam paketui, tikiuosi, kad jis nemirs komitetuose ar darbo grupėse“, – teigė G. Landsbergis.

Vertindamas Vyriausybės atliktus darbus kovai su alkoholizmu Lietuvoje, Pirmininkas teigė, jog „asmeniškai nėra nieko girdėjęs, nei apie kokius pasiūlymus, nei konkrečius darbus“, nors po Kėdainių rajono tragedijos, kai Premjeras subūrė darbo grupę, praėjo nemažai laiko.

„Jeigu šioje kadencijoje šis įstatymo paketas nebus priimtas, tai naujojoje – jis tikrai bus priimtas. Šitie įstatymai vis tiek į Lietuvą ateis, jie mūsų šaliai reikalingi, jeigu mes norime išsivaduoti iš alkoholizmo epidemijos. Iš visuomenės palaikymo matome, jog žmonės pasiruošę keistis, dėl mūsų vaikų ateities, visuomenės ateities ir saugumo. Tai yra svarbiausia“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Vertindamas pastaruosius terorizmo aktus Briuselyje, G. Landsbergis teigė, jog palaiko Prezidentės poziciją, dėl atkirčio Europoje išpuolius rengiantiems teroristams.

„Na, Prezidentės pasakymas dėl atkirčio ISIS yra tikras karinių pajėgų vado požiūris. Aš sveikinu tokią poziciją, nes tai yra atsakomybės prisiėmimas. Jis ne visada yra populiarus, jis ne visada vienodai priimamas visuomenėje, bet taip elgiasi valstybės vadovas, kuris nori prisidėti prie problemos sprendimo. Siųsti mūsų žmones ten, kur yra problemos šaknys – teisingas sprendimas. Kaip politinė jėga mes palaikytume konkrečius veiksmus, kurie leistų sutramdyti teroristus ne tik Europoje, bet ir už jos ribų“, – sakė partijos pirmininkas.

G. Landsbergis aptardamas pasirodžiusią informaciją apie Vidaus reikalų ministro S. Skvernelio apsisprendimą dalyvauti Seimo rinkimuose su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei raginimus pasitraukti iš ministro posto, teigė, jog „geriausiai situaciją apibūdina paties ministro pasakyta frazė – aš nebenoriu vykdyti zadanijų“.

„Būtent tuo mes galėtume apibūdinti ir mūsų Vyriausybės veiklą. Akivaizdu, kad ministras kelia sau kitus reikalavimus, nei kelia šita Vyriausybė. O sprendimas, bet kuriuo atveju, yra S. Skvernelio ir Premjero rankose. Aš manau, kad R. Paksas čia, jau nebėra žaidėjas. Aš galiu tik pasidžiaugti, kad S. Skvernelis pasirinko dirbti su opozicine partija ir matau dideles bendradarbiavimo perspektyvas būsimoje Vyriausybėje“, – teigė G. Landsbergis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!