- Reklama -
TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis nori pasitikrinti, ar juo kaip lyderiu partija po Seimo rinkimų vis dar pasitiki. KK nuotr.
TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis nori pasitikrinti, ar juo kaip lyderiu partija po Seimo rinkimų vis dar pasitiki. KK nuotr.

Šeštadienį Vilniuje prasidėjusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, apžvelgdamas politinę padėtį valstybėje pažymėjo, jog dabar turime laukti žadėtų pokyčių iš naujosios Vyriausybės.

„Lietuvoje visai neseniai sužinojome kandidatus į naująjį ministrų kabinetą. Kai kuriuos žmones mes pažįstame iš darbų buvusiose Vyriausybėse, kai kurie kandidatai visiškai nežinomi. Stebėdami tai, kas vyksta ir Lietuvoje ir pasaulyje, pamatėme, jog prognozės nebūtinai išsipildo. Žinoma, iš naujų ministrų tikimės geriausio rezultato, tačiau  nieko daugiau negalime pasakyti. Tik laukiame ryžtingų pokyčių valstybėje“, – sakė TS-LKD pirmininkas.

Aptardamas rinkimų rezultatus TS-LKD lyderis teigė, jog rezultatai tikrai dviprasmiški.

„Diskusijų dėl rinkimų rezultatų buvo ir vis dar yra labai daug. Viena vertus, gavome didžiausią Lietuvos gyventojų pasitikėjimą dar nuo 1996 m., kita vertus – net ir sulaukdami didžiulio palaikymo, mandatų Seime turime mažiau, nei po 2012-2016 m. rinkimų. Nepaisant to, svarbiausia ką noriu pasakyti – ačiū. Ačiū aktyviai dirbusiems, visiems palaikiusiems. Ačiū rinkiminiam štabui, savanoriams, visiems gyventojams, kurie mumis pasitikėjo ir palaikė“, –  teigė G. Landsbergis

Tačiau, anot TS-LKD lyderio, verta nepamiršti ir atsakomybės dėl rezultatų ir dėl krypties, kuria eina visa partija.

„Kalbėti apie mūsų partijos rinkimų rezultatus galima daug ir ilgai, neabejoju, kad ir šiandien tai bus daroma. Pats galvoju nedalyvauti šioje diskusijoje, nes buvau ir esu subjektyvus. Tačiau noriu pabrėžti vieną: puikiai suvokiu savo atsakomybę tiek už tai, ką pavyko pasiekti, tiek už tai, kuo galima pasidžiaugti, tiek už tai, kuo negalima pasidžiaugti ir ko pasiekti nepavyko“, ­– sakė G. Landsbergis.

„Tikiu, jog mūsų partija eina teisinga linkme, nors jai ir reikalingi tolimesni pokyčiai. Mandatas tiems pokyčiams ateina iš visos mūsų bendruomenės, iš visų partijos narių. Būtent šis pasitikėjimo mandatas man buvo suteiktas prieš pusantrų metų ir remiantis partijos Įstatais turėtų baigtis po pusmečio. Manau, kad tie pusė metų, kurie dabar likę iki Įstatuose minimo suvažiavimo po Seimo rinkimų, mūsų bendruomenei naudos neduos. Mes turime jau šiandien principingai kreiptis į savo bendruomenę ir paprašyti jos suteikti mandatą tiems reikalingiems tolimesniems pokyčiams arba jo nesuteikti. Reikalingas naujas pasitikėjimo mandatas. Todėl aš kreipiuosi į Priežiūros komitetą ir į Prezidiumą, prašydamas išaiškinti Įstatus ir padėti sušaukti suvažiavimą kaip galima greičiau, tuo pačiu skelbiant naujus pirmininko rinkimus, kad mandatas pokyčiams būtų suteiktas visos bendruomenės. Jeigu būtų sakančių, kad to padaryti negalima, yra teisinės priežastys, kurios man nežinomos, kodėl mes to negalėtume padaryti, esu pasirengęs atsistatydinti iš pirmininko pareigų tol, kol rinkimai būtų suorganizuoti“, – teigė G. Landsbergis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!