- Reklama -

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jau yra apsisprendęs, ar sieks antrosios šalies vadovo kadencijos. Tačiau, pažymi G. Nausėda, visuomenei savo sprendimą jis paskelbs ateinančią savaitę.

„Aš dar palauksiu iki kitos savaitės ir tada jau turbūt žinosiu, už ką balsuosiu. Aš ketinu savo sprendimą paskelbti gruodžio 7 dieną. Tikrai grįšiu. Netrukus išvažiuoju į klimato kaitos konferenciją Dubajuje, po to grįšiu ir tikrai turėsiu tinkamą metą paskelbti savo sprendimą“, – LRT televizijai sakė G. Nausėda, pažymėdamas, kad šiuo klausimu jau yra apsisprendęs.

„Sprendimą jau esu priėmęs visi klausimai man mano galvoje yra atsakyti“, – pridūrė prezidentas.

Trečiadienį teisininkas Ignas Vėgėlė paskelbė dalyvausiąs kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios 5 politinės partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Taip pat žinomi 3 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus ir teismo kaltu dėl sukčiavimo pripažintas aktyvistas Antanas Kandrotas.

Tuo metu Liberalų sąjūdis antradienį pranešė, kad artimiausiuose šalies vadovo rinkimuose nedalyvaus. Pasak liberalų, dėmesys bus skiriamas Seimo ir Europos Parlamento rinkimams. Potencialia partijos kandidate laikyta liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad jos sprendimui nedalyvauti prezidento rinkimuose įtakos turėjo tiek šiuo metu einamos pareigos, tiek Apeliacinio teismo sprendimas vadinamojoje „MG Baltic“ byloje ir partijai skirta beveik 400 tūkst. eurų bauda.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!