- Reklama -
Prezidentė pasitinka į Lietuvos karinių oro pajėgų bazę Zokniuose atvykusius naujausios kartos JAV naikintuvus. Nuotr. iš lrp.lt
Prezidentė pasitiko į Lietuvos karinių oro pajėgų bazę Zokniuose atvykusius naujausios kartos JAV naikintuvus. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasitiko ir apžiūrėjo į Lietuvos karinių oro pajėgų bazę Zokniuose atvykusius naujausios kartos Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvus „F-22 Raptor“. Nematomais vadinami naikintuvai į Lietuvą atskrenda pirmą kartą. Tai vienas moderniausių ginklų pasaulyje, kurio nefiksuoja radiolokaciniai radarai.

Pasak Prezidentės, Baltijos šalims šie naikintuvai turi ypatingą reikšmę kaip NATO sąjungininkų kolektyvinės gynybos ir atgrasymo priemonė, kuri padės užtikrinti efektyvią oro erdvės gynybą ir yra pajėgi įveikti galimą regiono karinę izoliaciją.

Šalies vadovės teigimu, naikintuvų „F-22 Raptor“ skrydis į Lietuvą siunčia labai aiškų JAV ir NATO solidarumo signalą, kad Baltijos šalių apginamumas yra viso Aljanso įsipareigojimas. Tai ypač aktualu dabar, kai Rusija demonstruoja agresyvų ir nenuspėjamą elgesį, vykdo pavojingas provokacijas prieš NATO laivus ir lėktuvus tarptautiniuose vandenyse bei oro erdvėje.

„Kaip rodo Ukrainos pavyzdys, Rusijos revanšizmas, agresyvūs karinių pajėgų veiksmai, ginkluotės telkimas aplink mūsų sienas ir politinė valia naudoti jėgą yra egzistencinė grėsmė Lietuvai. O Aljansui – rimtas iššūkis. Šiandien vienų moderniausių naikintuvų atskridimas į Lietuvą parodo JAV pajėgumus greitai ir efektyviai užtikrinti oro erdvės gynybą. Tai signalas, kad Aljansas pasirengęs ir pajėgus atremti bet kokio tipo grėsmes“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, prieš 12 metų Lietuva kartu su kitomis šešiomis šalimis tapo bendrų vertybių, abipusio pasitikėjimo ir solidarumo transatlantinės bendruomenės dalimi. Nuo tada kolektyvinė gynyba ir strateginė partnerystė su JAV tapo neatskiriama bei pamatine Lietuvos saugumo šerdimi.

Lietuva yra dėkinga JAV už ryžtą sustiprinti įsipareigojimus dėl Europos saugumo. Šalies vadovės teigimu, sprendimas skirti kelis kartus didesnį finansavimą Europos saugumui, atsiųsti daugiau karių ir dislokuoti modernią ginkluotę labai sustiprina Aljanso atgrasymo priemones Baltijos šalyse, žymiai padidina galimybes greitai, laiku ir lanksčiai reaguoti į grėsmes Europoje.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, kad Lietuva demonstruoja gebėjimus sklandžiai priimti tokio tipo pajėgas ir tinkamai užtikrinti priimančiosios šalies paramą. Mūsų šalis ir pati visapusiškai stiprina savo gynybą, didina jos finansavimą ir modernizuoja kariuomenę.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!