- Reklama -

Ignalinos rajono ligoninės Reabilitacijos ir sveikatinimo skyriuje ignaliniečiams ir svečiams pristatytos naujos sveikatinimo paslaugos

Ignalinos rajono ligoninės Reabilitacijos ir  sveikatinimo skyriuje gruodžio 4 dieną ignaliniečiams ir  svečiams pristatytos naujos  sveikatinimo paslaugos.  Šių metų vasario mėnesį atidarytame skyriuje veikia gydomosios masažinės vonios, druskų kambarys, taikomos įvairios kineziterapijos ir fizioterapijos procedūros. Visai neseniai įrengta vertikali masažinė vonia.  Ji  puikiai tinka norintiems stiprinti savo sveikatą bei gydyti jau nustatytas neurologines, stuburo ir sąnarių ligas.

„Šio skyriaus įrengimas – tai mūsų senų planų, mūsų vizijos rezultatas, kuris leis Ignalinai artėti prie kurorto vardo…“,- sakė meras ir priminė, kad darbai vyko keliais etapais. Iš visojau investuota daugiau nei 300 tūkst.  eurų.

Savivaldybės vadovas kalbėjo ir apie ateities perspektyvas, minėjo, kad parduotas sklypas sanatorijos statybai prie Gavio ežero, netoli miesto paplūdimio. „Tikiuosi visų jūsų paramos ir palaikymo, kad tik būta nauda Ignalinai ir jos žmonėms…“,- sakė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis.

Skyrių apžiūrėjo ir ligoninės vadovus bei kolektyvą sveikino Europos parlamento narys Bronis Ropė,  sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Panevėžio teritorinių ligonių kasų direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė, taip pat Ignalinos, Švenčionių bei Visagino sveikatos įstaigų atstovai, kiti svečiai. Visi jie ligoninės vadovams, kolektyvui linkėjo sėkmės ir žavėjosi jų siekiu išbandyti naujas galimybes, sugebėjimu persiorientuoti į perspektyvias veiklas.

Sėkmingai įgyvendintu projektu džiaugėsi Ignalinos rajono ligoninės direktorė Drąsuolė Jatulienė, ji sakė, jog skyriuje taikomos procedūros padeda žmonėms susigrąžinti sveikatą, suteikia energijos ir geros nuotaikos. Šio skyriaus paslaugas mielai renkasi ir aplinkinių rajonų, ypač Švenčionių gyventojai, kurie sudaro apie 50 proc. visų pacientų. Vertikali masažinė vonia, kaip minėta, buvo labai reikalinga. Tikimasi, kad šios paslaugos bus tikrai populiarios, naudingos ir investicijos pasiteisins. Direktorė dėkojo visiems, prisidėjusiems įgyvendinant projektą: sveikatos ministerijai, savivaldybei, statybininkams, visiems darbuotojams.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sakė tikinti ligoninės ateitimi, nes ši gydymo įstaiga turi visas galimybes tapti ilgalaikio gydymo ligonine. „Sukūrę tokį puikų reabilitacijos centrą jūs turite pranašumą prieš kitas ligonines ir pirmumo teisę“,- sakė ministrė ir dėkojo už gerą darbą visam kolektyvui. Pasidžiaugta, kad apie Ignalinos ligoninę ministerija negauna jokių blogų atsiliepimų.

Meras Henrikas Šiaudinis dėkojo sveikatos apsaugos ministrei R. Šalaševičiūtei už paramą ir svarų indėlį įrengiant Reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų skyrių ir jai  įteikė  savivaldybės padėką bei dovaną. Padėką meras taip pat įteikė labai atsakingai ir laiku statybos darbus atlikusios įmonės „Dusmenėliai“ direktoriui Edvardui Petkevičiui.

Europos Parlamento narys Bronis Ropė prisiminė idėjos gimimą, skyriaus kūrimo darbus bei įvairius atliktus gamtinių išteklių tyrimus mineralinio vandens ir gydomojo purvo panaudojimui. Pasidžiaugta puikia medikų komanda ir linkėta išnaudojant visas esamas galimybes kurti sveikatinimo, maitinimo ir nakvynės paslaugų paketus, kuriais mielai naudotųsi ne tik pacientai, bet ir Ignalinos svečiai, poilsiautojai. Padėką ir dovaną europarlamentaras įteikė ilgamečiam ligoninės gydytojui reabilitologui ir šio skyriaus kūrėjui Benediktui Puodžiūnui. Skyriui dovanotas laikrodis.

Po visų linkėjimų ir sveikinimų skyriaus gydytoja reabilitologė Edita Markevičienė parodė visas patalpas ir pristatė medicininę įrangą. Ilgiausiai stabtelėta prie naujosios vertikalios masažinės vonios. Vonia įrengta erdvioje šviesioje patalpoje, čia taip pat yra persirengimo kambarys ir dušinė. Atliktų darbų kaina – daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Vertikali vonia primena nedidelį baseinėlį (3,5×4 m) su vandens srovėmis, kuris pritaikytas atlikti procedūras pacientams esant vertikalioje padėtyje. Vonia užpildyta Ignalinos mineraliniu vandeniu (mineralizacija 10-20 proc.), kuris pašildytas iki 34 laipsnių. Kaip sakė gydytoja, mankštos šiltame vandenyje, masažas vandens srovėmis, tempimo pratimai – tai išties efektyvus sveikatinimo būdas gydant stuburo ir sąnarių ligas, stiprinant bendrą sveikatos būklę. Vertikalios masažinės vonios procedūromis pirmiausia galės naudotis sanatorijos paslaugas (ambulatorinė reabilitacija 2) gaunantys pacientai, taip pat bus nustatyta ir komercinė paslaugos kaina. Šiuo metu Reabilitacijos ir sveikatinimo skyriuje dirba 2 gydytojai ir 5 specialistai (masažuotojai, kineziterapeutai).

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!