- Reklama -
Saugumiečiai persekioja korumpuotus politikus ir pareigūnus kritikuojančią žiniasklaidą, tuo tarpu nelegaliai veikiančio komunistų laikraščio - 'nemato'

Nors Lietuvoje Komunistų partija yra oficialiai uždrausta, tačiau čia egzistuoja net dvi pogrindinės Komunistų partijos, iš kurių viena leidžia laikraštį “Tiesa”. Šis laikraštis leidžiamas Lietuvoje ir platinamas partijos nariams nemokamai. Šioje partijoje, neoficialiais duomenimis, yra virš penkių šimtų narių.

Birželio mėnesio LKP CK laikraštyje “Tiesa” rašoma, kad “šiandien su komunistais vienijasi daugiau kaip du milijardai žmonių. Komunistinė Kinija yra viena stipriausių pasaulio valstybių. Komunistai yra Vietnamo, KLDR, Indijos, Brazilijos parlamentų vadovai. Socializmo jėgos nugali Lotynų Amerikoje. <…> Praėjusio amžiaus pradžioje V.Leninas pažymėjo, kad revoliuciniai procesai vyks greičiau, kai į Sąjūdį ateis Kinijos, Indijos, kitų kolonijinių šalių daugiamilijoninės masės. Vėjas iš Rytų įveiks Vakarų vėją. Tas laikas atėjo”.

Kaip galima suprasti iš komunistinės spaudos, Rusijos ir buvusių posovietinių šalių komunistai daugiausia tikisi iš komunistinės Kinijos. Jie mano, kad būtent jos dėka pavyks pasukti laiko ratą atgal ir bendromis pastangomis Europos Rytų bloke atkurti socializmą.

“Gal su išsiplėtusiu Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimu plūstels ir politinio pobūdžio srovės”, – svarstė redakcijos šaltiniai.

Kaip žinia, beveik savaitę Kinijoje truko oficialus Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus vizitas. Kalbėdamas verslo forume, Valdas Adamkus išreiškė viltį, kad “Lietuva, naujoji ES narė, ir Kinija, visą pasaulio ekonomikos dinamiką veikianti šalis, turi atrasti viena kitą iš naujo”.

Valdui Adamkui pritarė ir Kinijos komercijos viceministras Yu Guangzhou, kuris pareiškė, kad “naujoje santykių strategijoje su Europos Sąjunga Kinija yra numačiusi stiprinti ryšius su Lietuva”.

Iki šiol, redakcijos duomenimis, Kinija geriausiai “stiprino” Lietuvos šešėlinę ekonomiką – neoficialiais duomenimis, į Gariūnų turgavietę bei kai kuriuos prekybos centrus per metus iš Kinijos į Lietuvą įvežama kontrabandinių prekių už keletą milijardų litų.

Beje, buvusi Laisvosios rinkos instituto ekspertė R.Vainienė vienoje tarptautinėje konferencijoje buvo pasiūliusi JAV neįtinkančią Baltarusijos prezidento A.Lukašenkos valdomą santvarką sužlugdyti būtent per šešėlinę ekonomiką, t.y. kontrabandą.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!