- Reklama -

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma. KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas dar kartą atidžiai apsvarstyti Asmens sveikatos priežiūros įstaigų papildomo finansavimo klausimą, skiriant apie 60 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) virš plano surinktų lėšų.

Savo ruožtu Lietuvos gydytojų sąjunga atkreipia dėmesį į asmens sveikatos priežiūros įstaigų didėjančius kreditorinius įsiskolinimus, net bankroto grėsmę, siedama tai su vis dar sumažintu dėl ekonominės krizės baziniu paslaugų įkainiu.

„Man dažnai tenka išklausyti žmonių nusiskundimų, kad už dalį, atrodytų, turinčių būti nemokamų medicinos įstaigose suteikiamų paslaugų pacientams tenka primokėti. Pavyzdžiui, paplitęs „mėgintuvėlio mokestis“ atliekant kraujo tyrimą, iš dalies reikia mokėti už specialistų konsultacijas, už tam tikrą priemonių paketą prieš atliekant chirurgines operacijas ir kita. Suprantama, kad tokių „mokesčių“ įvedimo politiką reikia kuo greičiau naikinti, tačiau būtina matyti ir kai kurių gydymo paslaugų nepakankamą finansavimą, ką iš dalies išspręstų minėtas papildomas finansavimas“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas.

J. Razma atkreipė dėmesį, kad suprantamas Vyriausybės siekis turėti kuo mažesnį nacionalinio biudžeto deficitą, bet kreipimesi pasiūlė objektyviai įvertinti nelengvą gydymo įstaigų padėtį bei pasistengti ją sušvelninti skiriant papildomų lėšų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!