- Reklama -

Seimo narys Kęstutis Masiulis. KK nuotr.

Seimo narys Kęstutis Masiulis kritikuoja socialdemokratų vykdomą politiką, kai aukštus pasiekimus ir profesionalumą įrodžiusius vadovus keičia su politika ir socialdemokratų partija siejami asmenys, kurie visuomenėje vertinami prieštaringai.

„Visai neseniai atrodė, kad sovietinės „čystkės“, kai atleidžiami darbuotojai dėl politinių įsitikinimų, jau praeityje. XXI a. gero darbuotojo kriterijai yra profesionalumas, efektyvumas, pasiekti rezultatai, tačiau, deja, to niekaip nesuvokia iš Komunistų partijos ir Demokratinės darbo partijos susikūrę socialdemokratai.

Vos pradėję dirbti socialdemokratai ėmė atleidinėti vadovus, nepaisydami jų veiklos rezultatų, o į atlaisvintas vietas skiriami su partija siejami asmenys. Klaipėdos uosto vadovu įdarbintas socialdemokratas Arvydas Vaitkus. „Litexpo“ buvusią nepriklausomą valdybą, kuri sugebėjo ištraukti įmonę iš skolų, pakeitė socialdemokratai Kęstutis Virbickas ir Petras Čėsna. Pašalintas Vilniaus oro uosto vadovas, kuris suvaldė katastrofišką padėtį, bankrutavus įmonei „flyLAL“.

Naujausias sprendimas iš pareigų pašalinti „Verslios Lietuvos“ direktorių Paulių Lukauską, kurio įstaigos sėkminga veikla pripažįstama Lietuvos verslininkų ir pasaulio apžvalgininkų. Vadovą, kuris laisvai kalba angliškai, turi darbo patirties užsienyje, seka naujausias verslo skatinimo tendencijas, taiko pažangius vadybos metodus keis skandaluose paskendusi bei nesėkmingai į Seimą kandidatavusi socialdemokratė Violeta Boreikienė. Ką apie verslo startuolius ir aukštųjų technologijų slėnius nusimano ši veikėja?“ – sakė K. Masiulis.

Seimo narys akcentavo, kad buvusi A. Kubiliaus Vyriausybės praktika buvo kitokia:

„A. Kubiliaus Vyriausybėje trečdalis ministrų buvo nepartiniai, daugiau nei pusė viceministrų nebuvo susiję su partine veikla, o tarp naujai skiriamų įmonių ar įstaigų vadovų, valdybų narių, vos vienas kitas turėjo ryšių su politinėm organizacijom. Dabar viskas atvirkščiai, visi ministrai, visi viceministrai ir visi įmonių, įstaigų vadovai privalo būti partiniai. Viešumoje kalbama, kad visi vadovai, pradedant valstybės įmonėmis, baigiant ligoninėmis, turės gauti partinį bilietą, jeigu nori išsaugoti darbą.“

„Politiniai paskyrimai skatina visuomenės nusivylimą valstybe ir politikais. Iš tokių pareigūnų sunku reikalauti aukštų rezultatų, dar sudėtingiau taikyti nuobaudas, o bet koks skatinimas viešumoje matomas kaip pataikavimas partiniais išskaičiavimais“, – komentavo vadybos profesorius.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!