- Reklama -

Konservatoriai teikia Konstitucijos pataisą, pagal kurią R.Paksas negalėtų kandituoti į Prezidentus - tik būti renkamas paprastu Seimo nariu. KK nuotr.

Praėjusią savaitę 100 Seimo narių įregistravo Lietuvos Konstitucijos pataisos projektą, kuris atvertų galimybę per apkaltą nušalintam Prezidentui Rolandui Paksui kandidatuoti į Seimą.

“Įžvelgdami, kad pateiktoji pataisa palieka galimybę tam tikroms konstitucinėms interpretacijoms ir gali sukurti prielaidas minėtam asmeniui vėl kandidatuoti į Prezidento postą, opozicinės Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai parengė ir surinko 38 Seimo narių parašus alternatyviam Konstitucijos 66, 74 ir 78 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui. Priėmus šias pataisas būtų aiškiai sureglamentuota šiurkščiai pažeidusio Konstituciją arba sulaužusio priesaiką asmens galimybė užimti renkamas pareigas”, – teigiama Seimo TS-LKD frakcijos išplatintame pranešime spaudai.

Projekto rengėjai siūlo pataisose parašyti, kad šiurkščiai pažeidęs Konstituciją arba sulaužęs priesaiką valstybei asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš pareigų ar panaikino Seimo nario mandatą, negali būti renkamas Respublikos Prezidentu, taip pat negali eiti pareigų, kurių ėjimo pradžia susieta su Konstitucijoje numatytos priesaikos davimu. Tačiau toks asmuo gali būti renkamas Seimo nariu ne anksčiau kaip po dešimties metų nuo pašalinimo iš pareigų ar Seimo nario mandato panaikinimo.

Taip pat siūloma nustatyti, kad toks asmuo negalėtų būti renkamas Seimo Pirmininku ir jo pavaduotoju.

Pasak TS-LKD frakcijos seniūno pirmojo pavaduotojo Jurgio Razmos, pasiūlytame projekte įdiegti „saugikliai“, nes, jeigu priesaiką sulaužiusiam asmeniui būtų palikta galimybė tapti Seimo Pirmininku, tuo pačiu teoriškai būtų leidžiama ir laikinai eiti Prezidento pareigas, o jeigu tai leidžiama, tai nesunku įsivaizduoti interpretacijas, jog tuo pačiu leidžiama ir būti renkamam Respublikos Prezidentu.

Šiuo metu pagal galiojančią konstitucinę doktriną visam laikui Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!