- Reklama -

„Tvarka ir teisingumas“ būstinėje kratos. KK nuotr.

Šį kartą priešingai nei ankstesniais kartais, t.y. „nenutekinusi“ informacijos žiniasklaidai ir nesurengusi parodomojo „juodųjų kaukių šou“, STT ėmėsi krėsti partijos Tvarka ir teisingumas būstinę. Apie kratas tvarkiečių būstinėje žiniasklaida sužinojo jau joms prasidėjus.

Nors iš pradžių STT šykštėjo bet kokios informacijos ta tema, kiek vėliau pasirodė oficialus pranešimas, kuriame teigiama: „Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai šiandien atliko keliolika kratų penkių asmenų gyvenamosiose ir darbo vietose bei politinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje.

Du iš minimų asmenų, A. J. ir E. R., yra ėję politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigas Vidaus reikalų ministerijoje, trys yra verslo bendrovių vadovai.

Šių procesinių veiksmų prireikė tęsiant ilgalaikį tyrimą, kuriuo siekiama išsiaiškinti visas aplinkybes ir surinkti faktinius įrodymus dėl galimai organizuotos grupės vykdytos prekybos poveikiu stambiu mastu.

STT Vilniaus valdybos atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.“

Netrukus žiniasklaidoje įvardintos ir pavardės – A.Juocevičius (buvęs VRM viceministras) ir E. Raistenskis (VRM Turto valdymo departamento direktoriaus pavaduotojas).

Nors oficialiaus partijos Tvarka ir teisingumas pranešimo kol kas nėra, vis dėlto stebina vienas faktas: A.Juocevičius – vienas iš partijos Tvarka ir teisingumas kandidatų į Vilniaus mero postą.

Taigi, savivaldybių rinkimai prasidėjo, o kova dėl Vilniaus mero posto, kaip rodo šiandieninės STT kratos partijos Tvarka ir teisingumas būstinėje, bus kaip niekad arši. Klausimas: kokios dar institucijos (VSD, PD, KAM 2-as departamentas, FNTT) įsijungs į politines peripetijas prieš savivaldos rinkimus ir kratomis, tyrimais ir pan. ties kelią „teisingoms“ politinėms jėgoms juos laimėti?

Klausimas STT: jeigu A.Juocevičius buvo „juodajame viceministrų sąraše“ ir dėl to jis, po D.Grybauskaitės perrinkimo tvirtinant A.Butkevičiaus Vyriausybę, netapo VRM viceministru, o STT turėjo kažkokių įtarimų jo atžvilgiu, kodėl reikėjo laukti politinės kampanijos pradžios ir tik tuomet organizuoti „kratų šou“?

Beje, dar vienas įdomus sutapimas: kratos partijos Tvarka ir teisingumas būstinėje surengtos D.Ulbinaitės teismo dėl valstybinės paslapties „nutekinimo“ dieną, visas žiniasklaidos dėmesys nukrypo į partiją Tvarka ir teisingumas. Kaip sako ugniagesiai, vieną gaisrą geriausia užgesinti kitu gaisru. Po šiandieninių STT kratų partijos TT būstinėje galima manyti ir taip.

Kaip galima ir dar viena versija: partijos Tvarka ir teisingumas “imtasi” po Rolando Pakso 10 klausimų Vitui Vasiliauskui. (R.Paksas. Dešimt klausimų ponui V.Vasiliauskui)

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!