- Reklama -

Gintaras Kryževičius - jau ne Aukščiausiojo Teismo pirmininkas. KK nuotr.

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento 2014 m. spalio 16 d. dekretą, nutarė atleisti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Gintarą Kryževičių iš šio teismo pirmininko pareigų, pasibaigus paskyrimo į šias pareigas terminui.

Po slapto balsavimo už Seimo nutarimą dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo G. Kryževičiaus atleidimo balsavo 64 Seimo nariai, prieš – 13, susilaikė 2 parlamentarai. Respublikos Prezidento vyriausiosios patarėja Rasa Svetikaitė pažymėjo, kad sprendimas dėl naujojo pirmininko paskyrimo bus priimtas tada, kai bus suformuotas visas Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Seimas taip pat po slapto balsavimo pritarė Donato Šerno ir Audronės Kartanienės atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigų, paskyrus juos Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjais. Už Seimo nutarimą dėl pritarimo atleisti D. Šerną (projektas Nr. XIIP-2400) balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikiusių nebuvo. Seimo nutarimą dėl pritarimo atleisti Audronę Kartanienę (projektas Nr. XIIP-2401) parėmė 75 Seimo nariai, prieš balsavo 4, susilaikė 1 parlamentaras.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!