- Reklama -

Seimui nepatvirtinus Laisvės premijų komisijos sprendimo - Laisvės premiją skirti Vytautui Landsbergiui, subyrėjo Laisvės premijų komisija. KK nuotr.

Šiandien Seime įvyko Laisvės premijų komisijos narių Sauliaus Pečeliūno ir Povilo Urbšio spaudos konferencija dėl vakarykščio Seimo sprendimo nepritarti Laisvės premijų komisijos teikimui. Konferencijoje stebėtasi trumparegišku Seimo sprendimu Laisvės premijos neskirti profesoriui Vytautui Landsbergiui. Kritiškai vertindami šį žingsnį ir suprasdami išreikštą nepasitikėjimą Laisvės premijų komisija, drauge su Irena Anna Gasperavičiūte, Nikolajumi Medvedevu ir Ona Valiukevičiūte, S. Pečeliūnas ir P. Urbšys nebemato prasmės toliau tęsti veiklos šioje komisijoje ir atsistatydina.

„Vakar Seimas nepritarė Laisvės premijų komisijos teikimui. Apgailestaujame, kad Laisvės premijų skyrimas politizuojamas, o kandidatai tampa politinių intrigų įrankiu“, – sakė P. Urbšys.

„Kitais metais Lietuvos Laisvės gynimo 25-mečio proga Laisvės premija nebus įteikta ir šiuo metu nėra jokių juridinių galimybių tai atlikti. Vienintelė galimybė – Seimui grįžti prie mūsų teikimo ir jį patvirtinti. Ar Seimas grįš prie jo ir pripažins savo klaidą, pamatysime. Tai jau jų sąžinės reikalas. Mes viską atlikome laiku, teisėtai ir atsakingai“, – sakė S. Pečeliūnas.

Komentuodamas vakarykštį Seimo posėdį, S. Pečeliūnas stebėjosi kolegų išsakytais komentarais: „Kad ir kaip Seimo nariai būtų balsavę, jie turėjo nepraleisti progos patylėti ir neafišuoti savo nežinojimo, neišmanymo, nesusivokimo ir mėginimo dar kartą pretendentą pažeminti, apjuodinti. Šitaip elgdamiesi, jie niekina ir juodina, pirmiausia, patys save. Klausytis tokių niekų tikrai buvo gėda“.

„Galų gale gal tauta, taip drastiškai supurtyta, pradės mąstyti, jog negalima rinkimuose elgtis neatsakingai ir rinkti asmenis, kurie kritiniu momentu padarytų neatsakingus žingsnius. Kaip elgtis turime galvoti visi: ir tauta, ir jos atstovai“, – sakė S. Pečeliūnas.

Vakar Seimo Pirmininkės pavaduotoja Irena Degutienė atsistatydino iš Lietuvos Laisvės premijos komisijos pirmininkės pareigų. Pareiškime, įteiktame Seimo Pirmininkei, I. Degutienė teigia: „2015-11-24 Seimo sprendimą nepritarti Laisvės premijų komisijos teikimui siūlyti 2015 m. Laisvės premiją skirti pirmajam atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos vadovui, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vytautui Landsbergiui vertinu kaip nepasitikėjimą Laisvės premijų komisija ir manimi, kaip Laisvės premijų komisijos pirmininke. Todėl nebematau galimybių būti Laisvės premijų komisijos pirmininke ir iš šių pareigų šiandien atsistatydinu. Taip pat prašau mane išbraukti iš Laisvės premijų komisijos sudėties“.

Argumentuodama tokį savo sprendimą, I. Degutienė Seimo salėje pabrėžė, kad minėtas Seimo daugumos apsisprendimas visiškai paneigia Lietuvos Laisvės premijos komisiją, įkurtą dar 2011 m.

Lietuvos Laisvės premijos komisijos sprendimui Seimas nepritarė pirmą kartą.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!