- Reklama -

Ignalinos krašto muziejuje atidaryta Augustės Vasarės Kacevičiūtės tapybos darbų paroda „Animacijos pasaulis ir aš“

Lapkričio 21 dieną Ignalinos krašto muziejuje atidaryta Augustės Vasarės Kacevičiūtės tapybos darbų paroda „Animacijos pasaulis ir aš“. Ši paroda – tai vienas iš savivaldybės paskelbtos Vaiko teisių apsaugos savaitės renginių. Kiekvienais metais stengiamasi surasti išskirtinį jaunąjį menininką ir jo darbus pristatyti visuomenei. Parodos paprastai būdavo rengiamos savivaldybės administracijoje, šįkart pasirinktos muziejaus erdvės.

Pirmoji personalinė paroda – didelis įvykis ir graži šventė. Pasveikinti jaunos ir labai talentingos autorės susirinko jos šeimos nariai, draugai, mokytojai, savivaldybės vadovai. Visi buvo sužavėti spalvingo ir meniško animacinio pasaulio, kurį sukūrė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos septintokė. Augustė Vasarė septintus metus lanko Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studiją ir kartu su savo mokytoja Nijole Trinkūniene bando pažinti tapybos paslaptis, kūrybiškai ieškoti savęs ir savo stiliaus. Mergaitė vis bando naujus saviraiškos būdus ir technikas, todėl piešia ne tik ant popieriaus lapo, bet ir ant drabužių, batų, dar ji dar siuva lėles, gamina kaukes.

Kaip pasakojo mokytoja, pastaruoju metu Vasarė susižavėjo „Animė“ stiliumi, kuris yra labai įvairus, turintis daug rūšių. Dauguma parodos paveikslų piešti ranka, tačiau yra ir keletas kompiuterinės grafikos darbų. Piešiniuose atsiskleidžia fantastinės temos, ryškūs personažai, sodrios spalvos – kuriamos šiuolaikiškas vaiko svajonių pasaulis. „Ši paroda Vasarės talento ir didžiulės kantrybės, kryptingo darbo rezultatas.“,- sakė mokytoja. Ji taip pat dėkojo Vasarės tėveliams už jų rūpestingumą, palaikymą ir pagalbą rengiant parodą.

Parodą ir autorę pristatė ir atminimo dovanėlę įteikė muziejininkė Marija Kirkienė. Šventinį renginį vedė ir fleita grojo Vasarės draugės Viltė ir Adrija. Jaunąją autorę ir jos mokytoją sveikino savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė, progimnazijos direktorė Danutė Jatulė, klasės auklėtoja Audronė Trapikienė, kultūros centro direktorius Darginas Mikėnas. Vasarei linkėta gražių ir prasmingų kūrybinių ieškojimų, draugystės su menu visam gyvenimui ir didelių tikslų. „Džiugu, kad Ignalinoje auga tokie talentai“, „Nieko nėra gražiau už kuriantį žmogų“,- sakė vicemeras G. Kindurys ir D. Ropienė. Paroda ypač džiaugėsi Vasarės tėveliai, jos močiutė, draugai. Patys gražiausi žodžiai, šypsenos ir jūra gėlių svaigino autorės širdį. Ji dėkojo savo mokytojai, tėveliams ir visiems atėjusiems į parodą.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!