- Reklama -

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. KK nuotr.

Į Vilnių su vienos dienos vizitu atvyko Čekijos premjero Petro Nečaso vadovaujama delegacija ir grupė verslo atstovų.

Šiandien įvykusiame Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir Čekijos Ministro Pirmininko Petro Nečaso susitikime buvo aptarta dvišalių santykių raida, ekonominis bendradarbiavimas, energetikos klausimai, pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungoje prioritetai.

Lietuvos Vyriausybės vadovas palankiai įvertino besiklostančius tarpvalstybinius santykius, atkreipdamas dėmesį, kad šalių pozicijos sutampa daugeliu klausimų. „Tikiuosi, kad vizito proga rengiamas verslo forumas padės atrasti naujų erdvių iniciatyvoms ir bendriems projektams, suteiks postūmį ekonominiam bendradarbiavimui, – sakė A. Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas padėkojo už Čekijos dalyvavimą NATO oro policijos misijoje, Zokniuose saugant Baltijos šalių erdvę, ir palaikymą, Lietuvai kandidatuojant į nenuolatines Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nares ir siekiant narystės Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje.

„Čekija ir Lietuva yra patikimos partnerės NATO ir ES. Esame pasirengę pasidalyti pirmininkavusios šalies patirtimi“, – patikino Čekijos Ministras Pirmininkas P. Nečasas.

Kalbėdamas apie būsimą Lietuvos pirmininkavimą ES Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pažymėjo, kad pasiruošimo darbai pasiekė galutinį etapą. „Mūsų darbotvarkės prioritetai – stiprinti ir atkurti pasitikėjimą ES ekonomika, konkurencingumo skatinimas ir darbo vietų kūrimas, glaudesni ryšiai su Rytų partneriais ir atviras kelias tolesniam plėtros procesui. Europa yra stipri ir gyvybinga, todėl esame tikri, kad kartu įveiksime sunkmečio sukurtas problemas. Pirmininkaujanti Lietuva yra pasiryžusi prie to svariai prisidėti“.

Premjeras A .Butkevičius taip pat akcentavo, kad pirmininkavimo metu Lietuva skirs dėmesį ES energetikos vidinės rinkos kūrimui. Pritardamas šiai aktualijai P. Nečasas pabrėžė, kad Čekija stipriai remia vieningos ES energetinės erdvės formavimą.

Čekijos Vyriausybės vadovas išreiškė pasitenkinimą pastaraisiais metais suaktyvėjusiais dvišaliais prekybos ir verslo ryšiais – Lietuva yra didžiausias prekybos partneris iš Baltijos valstybių. „Mūsų verslininkai, atvykę į forumą Vilniuje, mato gerų perspektyvų investicijoms, – pažymėjo P. Nečasas.

Lietuvos ir Čekijos premjerai pasveikino Vilniuje surengtą verslo forumą, kuriame dalyvavo finansų, medicinos, informacinių technologijų, transporto, energetikos ir kitų sričių atstovai iš dvidešimt Čekijos įmonių.

Lietuvos ir Čekijos prekybos apyvarta pernai išaugo 19, 7 proc., Lietuvos eksportas padidėjo 13 proc. Čekija užima 22 vietą Lietuvos eksporto partnerių sąraše. Pernai 8,5 proc. išaugo ir čekų turistų srautas į Lietuvą. Lietuva daugiausia importuoja medikamentus, automobilius ir kitas transporto priemones, geležinkelio lokomotyvų, riedmenų dalis.

Čekija yra 35 pagal tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje dydį. Daugiausiai investuota į didmeninę ir mažmeninę prekybą bei profesinę, mokslinę ir techninę veiklą.

Čekijos Ministro Pirmininko P. Nečaso vizito darbotvarkėje – susitikimas su Seimo Pirmininku V. Gedvilu, parodos „Moravijos kolekcija“ atidarymas Parlamento galerijoje. Svečias taip pat susitiks su Europos humanitarinio universiteto studentais, o Vilniaus geležinkelio stotyje jam bus pristatyta, kaip keleivių pervežimui panaudojami Čekijoje pirkti dviaukščiai traukiniai, kurių iš viso planuojama nupirkti dešimt.

Čekijos premjeras Antakalnio memoriale padės gėlių ir pagerbs kovotojų už Lietuvos nepriklausomybę atminimą.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!