- Reklama -

Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame dalyvauja ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, nuspręsta sukurti vieningą bankų priežiūros mechanizmą. Prezidentūros nuotr.

Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kuriame dalyvauja ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, nuspręsta sukurti vieningą bankų priežiūros mechanizmą, kuris pirmiausia bus taikomas euro zonai, tačiau prie jo prisijungti galės ir euro neįsivedusios šalys. Europos centrinis bankas perims mechanizme dalyvaujančių šalių bankų priežiūrą po to, kai tam bus praktiškai pasirengta.

Prezidentė pažymėjo, kad sprendimas dėl vieningos priežiūros yra svarbus žingsnis bankų sąjungos sukūrimo link. Pasiektas sutarimas padės greičiau spręsti euro zonos finansines problemas, kurios daro poveikį ir Lietuvos ekonomikai bei geriau apsaugos nuo galimų sukrėtimų ateityje.

Kuriant bendrą bankų priežiūros sistemą Lietuva siekė, kad būtų išvengta diskriminacijos tarp euro zonos ir ne euro zonos šalių. „Pasiektas kompromisinis sutarimas atsižvelgia į Lietuvos anksčiau keltus klausimus, kiek tai leidžia ES sutartis”, – sako Prezidentė.

Ateityje dar turės būti nuspręsta dėl bendros indėlių draudimo bei probleminių bankų gaivinimo ir pertvarkos sistemų. Šie prioritetiniai klausimai turėtų būti toliau svarstomi ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!