- Reklama -

Sausio 20 dieną Lietuvos Respublikos Seime Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kartu su Latvijos Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (Zaļo un Zemnieku savienība) pasirašė memorandumą, kuriuo įsipareigoja glaudžiai bendradarbiauti siekiant bendrų tikslų.

Susitarimo šalys įsipareigojo palaikyti nuolatinį ryšį, siekiant operatyviai keistis aktualia informacija, dalintis iniciatyvomis dėl veiksmų nacionaliniuose parlamentuose ir Europos Parlamente.

Dviejų giminingų politinių jėgų atstovai taip pat aptarė žaliųjų strategijos perspektyvas ir sutarė dėl abiejų partijų veiklos koordinavimo dalyvaujant tarptautinėse organizacijose.

Susitarimą pasirašė abiejų partijų vadovai: Ramūnas Karbauskis ir Armands Krauze.

„Džiaugiuosi, jog dvi valstiečių žaliųjų partijos, kurių istorinės ištakos siekia dar tarpukario laikus, sutarė dėl dalykiško bendradarbiavimo ginant bendras tradicines vertybes”, – teigė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Nors mūsų pavadinimuose nėra žodžio „konservatoriai”, būtent mes esame tie tikrieji tradicinių vertybių atstovautojai Lietuvos ir Latvijos politikoje. Tad sutarėme, jog mūsų partijos kartu ieškos kelių į Europos politines šeimas”, – kalbėjo LVŽS pirmininko pirmasis pavaduotojas Aurelijus Veryga.

Latvijos Žaliųjų ir valstiečių sąjunga buvo įkurta 2002 metais, susijungus Latvijos valstiečių sąjungai ir Latvijos žaliųjų partijai. Šiuo metu Latvijos Saeimoje politinę jėgą atstovauja 16 parlamentarų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!