- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Lenkijos Prezidentu Bronislowu Komorowskiu, su kuriuo aptarė situaciją Kryme ir šiame pusiasalyje augančią įtampą. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjo su Lenkijos Prezidentu Bronislowu Komorowskiu, su kuriuo aptarė situaciją Kryme ir šiame pusiasalyje augančią įtampą.

Lietuvos ir Lenkijos vadovai taip pat išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos dalinių kovinės parengties NATO pasienyje.

Prezidentai sutarė, kad Rusijos veiksmai Aljanso pasienyje kelia pavojų viso regiono saugumui. Todėl abiejų valstybių prezidentai pasisako, jog būtų nedelsiant surengtos NATO konsultacijos pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4 -ąjį straipsnį.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad Ukrainos teritorinis vientisumas yra esminė sąlyga tarptautiniam saugumui. Pasak Lietuvos vadovės, visos pusės privalo gerbti tarptautines sutartis ir sprendimo iš susiklosčiusios padėties turi ieškoti tik taikaus dialogo būdu.

Šiandien dėl padėties Kryme NATO Generalinis sekretorius šaukia visų 28 aljanso narių ambasadorių pasitarimą. Rytoj Briuselyje įvyks Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!