- Reklama -

Prezidentės ir Slovėnijos vadovo susitikimas su Lietuvos policijos pajėgomis Frontex dalinyje. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su Slovėnijos Respublikos Prezidentu Borutu Pahor apžiūrėjo Slovėnijos – Kroatijos pasienyje Dobovoje veikiantį pabėgėlių ir migrantų paskirstymo centrą bei susitiko su čia dirbančius Lietuvos policijos pareigūnus. Mūsų šalies pareigūnai padeda valdyti į Slovėniją iš Graikijos per Vakarų Balkanų valstybes plūstančius pabėgėlių srautus, užtikrinti jų registraciją, paskirstymą ir viešąją tvarką.

Lietuva pirmoji sureagavo į Slovėnijos, susidūrusios su dideliu pabėgėlių antplūdžiu, pagalbos prašymą. Pernai Slovėnijos sieną kirto 380 tūkstančių žmonių, šiemet vien per 2 mėn. – jau 100 tūkstančių.

„Tai didžiulis Lietuvos solidarumo ženklas. Šiandien padėdami Slovėnijai užsitikriname, kad prireikus, pagalbos sulauksime ir patys. Noriu padėkoti mūsų policijos pareigūnams už garbingai atliktą pareigą“, – sakė Prezidentė

Šalies vadovės teigimu, solidarumo labiausiai reikia užtikrinant ES išorės ir Šengeno sienų saugumą. Tik pats rodydamas supratimą ir solidarumą, ištikus krizei gali tikėtis to paties. Lietuva pati turi ES išorės ir Šengeno sieną, todėl labai gerai supranta būtinybę prisidėti stiprinant ES išorės sienų, o tuo pačiu ir mūsų piliečių saugumą.

Migracijos krizei neslopstant ir keičiant kryptis Slovėnijoje įgyta mūsų šalies pareigūnų patirtis valdant pabėgėlių srautus yra labai naudinga ir svarbi Lietuvai. Mūsų valstybė į Slovėniją nusiuntė 4 policijos pareigūnų grupes, iš viso 50 asmenų. Pagalbą taip pat atsiuntė Austrija, Vokietija, Čekija, Rumunija, Vengrija, Lenkija, Estija, Slovakija, Latvija, Estija, Prancūzija ir Bulgarija.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog Europos Sąjunga yra priėmus visus strateginius sprendimus krizei suvaldyti, tačiau trūksta politinės valios juos veiksmingai įgyvendinti. Pasak Prezidentės, būtina nedelsiant stiprinti ES išorės sienas, kitaip rizikuojame Šengeno zonos ateitimi ir Europos piliečių saugumu. ES privalo aktyvinti bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis, ypač Turkija, imtis veiksmingų kovos su neteisėtų žmonių gabenimu priemonių, užtikrinti realiai veikiančias ekonominių migrantų grąžinimo procedūras.

Lietuvos ir Slovėnijos Prezidentai lankomiausioje turistų vietoje – prie įėjimo į Postoinos urvus inauguravo tautų vienybę ir solidarumą simbolizuojantį „Taikos ir draugystės suolelį“. Tai prieš keletą metų gimusi graži tradicija – Slovėnijos Prezidentas su kitų valstybių vadovais įvairiose šalies vietose jau yra inauguravęs penkis tokius simbolinius suolelius.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!