- Reklama -

Seimo narys Naglis Puteikis. KK nuotr.

2013 m. rugsėjo 25 d. 13 val. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (toliau – TTK) surengė uždarą posėdį išsiaiškinti pagalbos telefonu nesulaukusios moksleivės nužudymo Dembavoje (Panevėžio raj.) nužudymo aplinkybes bei priežastis, kodėl nebuvo nustatyta skambinančios buvimo vieta, nors valstybė už šią paslaugą jau sumokėjo ryšio operatoriams 6,5 mln. Lt.

Šio komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas neleido šiame posėdyje dalyvauti Seimo nariams Nagliui Puteikiui ir Aurelijai Stancikienei, nors dalyvavimo visuose posėdžiuose teisė Seimo nariams įtvirtinta Seimo statute, o A. Stancikienė Seimo 2012 m. gruodžio 4 d. nutarimu privalo pavaduoti negalinčią dalyvauti TTK narę Neringą Venckienę.

Seimo nariai N.Puteikis ir A.Stancikienė šiandien kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami nedelsiant patraukti baudžiamojon atsakomybėn tuos valstybės pareigūnus, kurie privalėjo užtikrinti Elektroninių ryšių įstatymo reikalavimą nustatyti skambinančiojo telefonu 112 buvimą vietą, taip pat tiems valstybės tarnautojams, kurie per pastaruosius ketverius metus sumokėjo mobilaus ryšio bendrovėms „Bitė“ ir „Omnitel“ 2,1 mln. Lt už realiai negautą pagalbos telefonu prašančiojo buvimo vietos paslaugą bei išmokėjo 2,37 mln. Lt šioms dviem bendrovėms kompensaciją už tokią informaciją neva perduodančios įrangos sumontavimą.

N.Puteikis ir A.Stancikienė taip pat prašo generalinio prokuroro, kad baudžiamosios bylos būtų iškeltos ir mobilaus ryšio bendrovėms „Bitė“ ir „Omnitel“ už įstatymu joms nustatytos pareigos nevykdymą, bei sugrąžinti iš šių dviejų operatorių gautus pinigus atgal į valstybės biudžetą.

Ir N.Puteikis, ir A.Stancikienė turi teisę dirbti su informacija, pažymėta žyma „Slaptai“.

Informacija apie biudžeto pinigus, sumokėtus mobiliojo ryšio operatoriams

(Tele2 informaciją apie skambinančio buvimo vietą nepriklausomai nuo sim kortelės buvimo ar nebuvimo, skirtingai , nei kiti mobilaus ryšio operatoriai, teikė)

Bitė

mln. Lt

Omnitelis

mln. Lt

Tele2

mln. Lt

Išmokėta už įrangą 1,17 1,2 1,5
Atlygis už buvimo vietos nustatymą ir perdavimą BPC
2009 m. 0,260 0,260 0,107
2010 m. 0,260 0,260 0,107
2011 m. 0,260 0,260 0,107
2012 m. 0,260 0,260 0,107

Seimo nario N.Puteikio pranešimas spaudai

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!