Paulius Saudargas. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)
- Reklama -

Seimo vicepirmininko Pauliaus Saudargo nuomone, mokytojų atlyginimai, kaip ir kitų viešajame sektoriuje dirbančiųjų, yra per maži. Vis dėlto, kitais metais, pabrėžia politikas, pedagogų darbo užmokestis bus didinamas daugiausiai iš visų. Todėl, anot P. Saudargo, streikuojančių mokytojų reikalavimai kelti atlyginimus dar labiau yra nerealistiški.

„Suprantu, kad mokytojų atlyginimai per maži – kaip ir visų. Valstybėje bendras atlyginimų augimas bus apie 6,5 proc., (…) tai bus juntamas pajamų padidėjimas. Dabar reikalaujama mokytojams didinti 30 proc., bet tai ne visai realistiškas siūlymas“, – „Žinių radijui“ trečiadienį kalbėjo konservatorius.

„Tikrai Vyriausybė labai lanksčiai pasižiūrėjo, ir mokytojams atlyginimai augs daugiausiai iš valdiško sektoriaus. Bet siekiama dar daugiau. Aš suprantu, kad galima reikalauti, bet labai sunku įgyvendinti tuos reikalavimus“, – pabrėžė P. Saudargas, pridurdamas, kad kitais metais mokytojai „į rankas“ vidutiniškai gaus 276, o dėstytojai – 440 eurais daugiau.

Visgi, P. Saudargo teigimu, nuo pat derybų su Andriaus Navicko vadovaujama švietimo darbuotojų profsąjunga pradžios matėsi, jog streikuojantys mokytojai nesiekia rasti sutarimo.

„Iš reikalavimų matosi, kad to noro yra mažai, nes reikalavimai nuo pat pradžių yra nerealistiški. Tai jau ir taip siūlomas 10 proc. didinimas nuo sausio pirmos ir 10 proc. nuo rugsėjo pirmos, o prašoma po 15 proc. didinti“, – akcentavo Seimo vicepirmininkas.

ELTA primena, kad Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) lyderis Andrius Navickas pirmadienį pranešė, jog profsąjungos pasiūlytas minimalus kompromisinis variantas – kitais metais didinti pedagogų atlyginimus po 15 proc. nuo sausio ir rugsėjo – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) netenkina. Todėl, pasak jo, pedagogai ketina streiką perkelti prie Seimo, kuriame šią savaitę pradedamas svarstyti ateinančių metų valstybės biudžetas.

Visgi, pažymėjo A. Navickas, jei su Vyriausybe nepavyks susitarti dėl darbo užmokesčio didinimo, o Seimo nariai nesiims veiksmų iki valstybės biudžeto priėmimo, streikas gali būti nutrauktas ir atnaujintas lapkričio pabaigoje.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas po pirmadienį įvykusio susitikimo su LŠDPS kartojo, kad ministerija profsąjungai yra pateikusi maksimalų pasiūlymą dėl atlyginimų kėlimo, todėl erdvės deryboms nebemato.

„Dėl visko praktiškai sutariame, tačiau tas maksimalus pasiūlymas didinti darbo užmokestį 21 proc. per du etapus netenkino A. Navicko profesinės sąjungos – jų reikalavimas dabar yra 32,5 proc. – du kartus po 15 proc. didinti. Tačiau valstybė tiek atlyginimus didinti nėra pajėgi“, – Eltai sakė G. Jakštas.

Irtautė Gutauskaitė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!