- Reklama -

„Darbo partijos frakcija visada buvo ir yra tarp aktyviausių", - sako Seimo Darbo frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys. KK nuotr.

Seimo Darbo partijos frakcija baigė 2012–2016 m. kadencijos pavasario sesiją, išlikdama viena aktyviausių Parlamente. Po sausio pabaigoje pasibaigusios neeilinės sesijos iki šios sesijos paskutinio posėdžio darbiečiai ne tik įregistravo penktadalį Seimo frakcijų pristatytų teisės aktų projektų, bet ir pirmauja pagal priimtų teisės aktų skaičių.

„Darbo partijos frakcija visada buvo ir yra tarp aktyviausių. Nuo sausio pabaigos Seime priimta dvigubai daugiau darbiečių registruotų teisės aktų nei socialdemokratų ir trigubai daugiau – nei konservatorių. Tai – iškalbingas faktas, rodantis, kad kryptingai dirbame ir sėkmingai įgyvendiname rinkimų programą“, – sakė Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Nuo 2012–2016 m. kadencijos pradžios Darbo partijos frakcijos nariai pateikė 773 teisės aktų projektus – tai sudaro beveik ketvirtadalį (24,7 proc.) visų Seimo frakcijų įregistruotų projektų. Iš darbiečių pateiktųjų priimti 327.

Tarp svarbiausių pavasario sesijos metu priimtų įstatymų minėtini savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas, įteisinantis tiesioginius mero rinkimus; Nacionalinio vėžio instituto įstatymas, atveriantis kelią moderniam onkologinių ligų gydymui; valstybinių socialinio draudimo senatvės bei netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymas, pagal kurį 2014–2016 metais bus grąžintos neišmokėtos pensijos; užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimas, siekiantis spręsti jaunimo nedarbą; maisto įstatymo papildymas, reglamentuojantis draudimą parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams, ir kiti.

2012–2016 metų kadencijos Seime Darbo partijos frakciją sudaro 29 parlamentarai. Pavasario sesijos metu įvyko frakcijos narių kaita – į Europos Parlamentą išrinkus Viktorą Uspaskich, jo vietą frakcijoje užėmė Gintaras Tamošiūnas.

Toliau savo veiklą XVI-oje Vyriausybėje tęsia Darbo partijos deleguoti kultūros ministras Šarūnas Birutis, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, švietimo ministras Dainius Pavalkis, darbą pradeda naujai paskirta žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, pakeitusi dėl asmeninių priežasčių iš šių pareigų pasitraukusį prof. Vigilijų Jukną. V. Baltraitienę savo ruožtu Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko poste pakeitė darbietis Valentinas Bukauskas, minėtojo komiteto narys.

Dėl Prezidento inauguracijos šiemet pavasario sesija pratęsta iki liepos 17 d. Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną, baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną.

Duomenų šaltinis: www.lrs.lt

DP inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!