- Reklama -

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. KK nuotr.

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Klaipėdoje, kur vyko Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdis.

Lietuva, siekdama energijos išteklių diversifikavimo, priklausomybės nuo vieno energijos tiekėjo mažinimo ir konkurencijos gamtinių dujų rinkoje sukūrimo, įgyvendina SGD terminalo projektą, kuris užtikrins energetinį savarankiškumą ir sudarys galimybę rinkoje atsirasti konkurencijai.

Premjeras dar kartą pabrėžė, jog SGD terminalas turi būti pastatytas 2014-ųjų metų pabaigoje. „Projekto įgyvendinimo tempai labai dideli. Komisijos posėdyje buvau užtikrintas, kad šiuo metu vėlavimų, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas laiku, nėra. Jau sukalti 56 poliai. Džiaugiuosi, kad „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir generaliniai rangovai supranta projekto svarbą, dirba darniai ir operatyviai“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Pasak Vyriausybės vadovo, liepos mėnesį itin palankiomis sąlygomis buvo pasirašyta ilgalaikės paskolos sutartis tarp „Klaipėdos naftos“ ir Europos Investicijų banko (EIB), susitarta dėl 87 mln. eurų paskolos.

„Pavyko įtikinti Europos Komisiją ir EIB, kad šis projektas itin svarbus ir taip užtikrinti SGD terminalo statybų finansavimą. Rudenį pradėti parengiamieji krantinės ir dujotiekio statybos darbai. Šiuo metu vykdomas tarptautinis SGD tiekėjo atrankos konkursas. 2014 m. I ketvirtyje ketinama turėti atrinktą SGD tiekėją ir su juo pasirašyti tiekimo sutartį“, – sako premjeras.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!