- Reklama -
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. KK nuotr.

Antradienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Radviliškio rajono savivaldybėje, kur su Šiaulių regiono merais aptarė regionines problemas, prasidėjusios daugiabučių namų renovacijos klausimus ir problemų dėl atliekų tvarkymo sprendimo būdus.

Susitikime dalyvavo Šiaulių, Radviliškio, Kelmės, Joniškio, Pakruojo, Akmenės rajonų merai. Premjeras pasidžiaugė, jog regionuose energinio efektyvumo didinimo programa jau pajudėjo iš mirties taško. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais Šiaulių regione parengti investiciniai projektai bus pristatomi gyventojams, o kai kur jau ruošiamasi skelbti konkursus rangos darbams.

„Investicinių projektų rengimas vyksta Akmenėje, Joniškyje, Kelmėje. Jau parengtų projektų pristatymai gyventojams liepos ar rugpjūčio mėnesį organizuojami Šiaulių mieste, Šiaulių rajone, Pakruojyje ir Radviliškyje, tad šiuose rajonuose netrukus bus skelbiami rangos darbų konkursai, o realūs darbai prasidės jau kitų metų pavasarį“, – sakė premjeras.

Lietuvoje jau vyksta 46 namų renovacija. Savivaldybių iniciatyva buvo atrinkti neefektyviausiai energiją vartojantys pastatai, kurių energinio efektyvumo didinimui savivaldybės rengia ir patvirtina programą. Savivaldybės paskirtasis programos įgyvendinimo administratorius kreipiasi į banką, pasirūpina reikiamomis lėšomis, tad patiems gyventojams nereikia prisiimti jokių kreditinių įsipareigojimų. Paskirtasis administratorius organizuoja rangos darbų konkursus, pasirašo sutartis ir prisiima atsakomybę už kokybišką pastatų atnaujinimo darbų įgyvendinimą laiku. Padidėjęs renovuotų namų energetinis efektyvumas leis sutaupyti gyventojams už šildymą. „Kai kuriose savivaldybėse dirbama vėžlio tempu, ypač tai pasakytina apie didžiuosius miestus. Savivaldybių merai turi suprasti, kad renovacija yra ne tik energijos taupymas, bet ir darbo vietų kūrimas“, – pasitarime kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Susitikime taip pat kalbėta apie komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtrą Šiaulių regione. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras dalyvavo projekte „Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“, tačiau pažeidė finansavimo ir administravimo sutarties sąlygas. Beveik tris mėnesius piniginio avanso dalis – 13 mln. litų – nebuvo naudojama ir „Snoro“ banko bankroto metu liko įšaldyta sąskaitoje; projektas ir sutartis buvo nutraukti. Tam, kad būtų įgyvendinti įsipareigojimai Europos Sąjungai dėl atliekų tvarkymo, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras dalyvauja kitame projekte ir jau yra pateikęs paraišką. Tačiau projektui įgyvendinti reikia ir minėtų 13 mln. litų. Šiuo metu vyksta teisminiai procesai, o lėšos projektui įgyvendinti reikalingos dabar, laukiama, kad prarastas lėšas kompensuos valstybė arba savivaldybė. Ministro Pirmininko teigimu, šiuo klausimu bus tariamasi su Finansų ministerija ir tikimasi, kad rugsėjo pradžioje bus rastas tinkamas sprendimas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!