- Reklama -

Premjerui trūko kantrybė: jis valdančiosios koalicijos politinėje taryboje siūlys šalinti LLRA iš koalicijos. KK nuotr.

Redakcijos duomenimis,  valdančiosios daugumos politinė taryba turėtų spręsti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pašalinimo iš valdančiosios daugumos klausimą.

Tą klausimą, „Karšto komentaro“ duomenimis, kels premjeras Algirdas Butkevičius.

Apie tai, kad valdančioji dauguma gali būti sudaryta iš trijų partijų – Socialdemokratų, Darbo, Tvarkos ir teisingumo, be LLRA, šiandien Lietuvos nacionaliniam radijui sakė ir Seimo pirmininko pavaduotojas A.Sysas.

„Aš tai nejaučiu koalicijos griūties. Jei LLRA politikai galvoja, kad ambicijos yra aukščiau už norą dirbti Lietuvai, Lietuvos žmonėms, tiems patiems Lietuvos lenkams, kurie čia gyvena – čia jų problema. O koalicija ir su trimis partijomis gali gyvuoti“, – Lietuvos nacionaliniam radijui sakė A.Sysas.

LLRA šalinimo iš koalicijos klausimą premjeras A.Butkevičius nusprendė teikti politinei tarybai po to, kai energetikos ministras J.Neverovičius pakartotinai paskyrė energetikos viceministre R.Cytacką, demonstravusią akivaizdžią panieką LR valstybei: nuo R.Cytackos gyvenamojo namo dingo gatvės pavadinimo lentelė lietuvių kalba, vasario 16-ąją nebuvo iškelta valstybinė Lietuvos vėliava.

Pagal koalicijos sutartį, energetikos ministro portfelis priklausė Darbo partijai, tačiau buvo „perleistas“ LLRA, todėl pašalinus LLRA iš valdančiosios koalicijos šis ministro portfelis priklausytų Darbo partijai. Redakcijos duomenimis, premjeras šį klausimą jau yra aptaręs su Darbo partija. Pageidaujama, kad ministerijai vadovautų ne politikas, o energetikos specialistas.

Papildyta. LSDP prezidiumas palaiko partijos pirmininko A. Butkevičiaus nuomonę LLRA klausimu

LSDP išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigia, kad LSDP prezidiumas išreiškia pritarimą partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus pozicijai, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) dirba nekonstruktyviai ir jos buvimas dabartinėje Vyriausybėje yra nebetikslingas.

“Lietuvos socialdemokratai nuosekliai vykdo savo programą tautinių mažumų atžvilgiu – visada jas rėmė ir rems, ir pabrėžia skirtingų bendruomenių svarbą demokratijos procesui”, – teigiama LSDP pranešime spaudai.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!