- Reklama -

Prezidentė D.Grybauskaitė. lrp.lt nuotr.

„Kare Ukrainoje, kaip ir kiekviename kitame kare, žūsta žmonės ir griaunami gyvenimai. Jis kitoks tik tuo, kad yra slapstomas, iki šiol neigiamas ir bandomas maskuoti propaganda. Tokį karą renkasi tie, kurie bijo kovos lauke iškelti savo vėliavą. Tie, kuriems gėda nusiimti kaukes. Kurie savo kėslams pagrįsti neturi jokių argumentų. Mes žinome, kaip į tai reikia atsakyti: solidarumu, greičiu ir skaidrumu“, – tokiais žodžiais savo sveikinimo kalbą pradėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“.

Prezidentė pažymėjo, kad „prieš kelis mėnesius Velse su NATO sąjungininkais sutarėme kurti itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgas.Taip būsime pajėgūs užtikrinti aukštą parengtį, greitus sprendimus ir kuo trumpesnį reagavimo laiką. Greta to, savarankiškai suformavome Lietuvos greitojo reagavimo pajėgas, kurios nuo lapkričio pirmosios jau veikia“.

Prezidentės teigimu, tokią pat aukštą parengtį turime išlaikyti ir „minkštojo saugumo” arsenale: „gindamiesi nuo informacinių atakų, kibernetinių išpuolių, diplomatinių provokacijų ar ardomosios pogrindinės veiklos. Turime atpažinti, atskleisti ir neutralizuoti bet kokią priešišką iniciatyvą pačioje jos pradžioje.“

„Galingiausias Lietuvos ginklas yra jos žmonių pasirengimas ginti savo žemę ir laisvę. Turime kalbėti apie visuomenės aktyvų neginkluotą dalyvavimą valstybės gynyboje“, – kalbėjo Prezidentė.

Jos nuomone, kiekvieno mūsų indėlis gali būti įvairus: nuo atsparumo propagandai ir kibernetinės erdvės stiprinimo iki transporto ar aprūpinimo organizavimo.

„Mūsų sutelktumas ir pasirengimas atremti agresiją yra efektyviausias atgrasymas. Tai – žinia kiekvienam agresoriui, kad čia – mūsų namai ir mes juos ginsime“, – šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šaulių sąjungos vadas pabrėžia pilietinio pasipriešinimo svarbą

Pilietinis pasipriešinimas būtų vienas iš esminių sėkmės faktorių Lietuvai ginantis nuo agresijos, sako Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas.

Penktadienį Vilniuje atidarydamas tarptautinę konferenciją „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“, sąjungos vadas pabrėžė, kad karus laimi ne tie, kurie turi gausesnes pajėgas, bet tie, kurie sugeba palaužti priešininko valią.

Pasak L.Gumbino, įvykiai Ukrainoje rodo, kad įprastinius konfliktus keičia vadinamasis hibridinis karas, taip siekiant sumenkinti galimybę pasinaudoti NATO kolektyvinės gynybos nuostatomis.

„Mes neabejojame Lietuvos karių pajėgumu duoti deramą atkirtį galimam priešininkui. Tačiau turime suprasti, kad reguliarių ir savanorių pajėgų skaičius yra ribotas.

Pilietinis pasipriešinimas taptų vienu svarbiausių Lietuvos gynybos veiksnių, siekiant priversti agresorių atsisakyti savo ketinimų“, – kalbėjo L.Gumbinas.

Sąjungos vadas taip pat paragino būti budrius dėl informacinių atakų, kuriomis siekiama pakirsti Lietuvos gyventojų pasitikėjimą ir ryžtą gintis.

Penktadienį Vilniuje vykstančioje Lietuvos šaulių sąjungos tarptautinėje konferencijoje Lietuvos ir užsienio ekspertai kalba apie pilietinę gynybą ir pasirengimą atremti nekonvencines grėsmes.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!