- Reklama -
Pasak Prezidentės, šaunamojo ginklo naudojimo tvarka Lietuvoje turi atitikti aukščiausius europinius standartus ir Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką, kuri sako, kad mirtį galinti sukelti jėga gali būti panaudota tik kraštutiniais, išimtiniais ir neišvengiamai būtinais atvejais. Nuotr. iš www.lrp.lt/aut. R.Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu, aptarė pasienyje įvykusį incidentą, per kurį žuvo 18-metis jaunuolis, taip pat kalbėjo apie priemones, kurios padėtų sustiprinti ir modernizuoti sienos apsaugą.

Pasak Prezidentės, tik pradėjusio gyvenimą jauno žmogaus gyvybę nusinešusi tragedija reikalauja imtis neatidėliotinų priemonių, kad ateityje būtų išvengta tokių beprasmių mirčių. Tam reikia ne tik taisyti įstatymus, modernizuoti sienos apsaugą, bet ir keisti ydingą požiūrį į žmogaus gyvybę.

Prezidentės teigimu, turime sukurti tokią teisinę bazę, kad ir prieš žmones nebūtų naudojama perteklinė jėga, bet ir pats pareigūnas būtų apsaugotas nuo neteisėtų veiksmų. Pareigūnas turi būti garantuotas, kad elgiasi teisingai.

Pasak Prezidentės, šaunamojo ginklo naudojimo tvarka Lietuvoje turi atitikti aukščiausius europinius standartus ir Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką, kuri sako, kad mirtį galinti sukelti jėga gali būti panaudota tik kraštutiniais, išimtiniais ir neišvengiamai būtinais atvejais. Tai yra tik tuomet kai sulaikomas asmuo kelia pavojų pareigūno ar kito asmens gyvybei arba sveikatai arba yra įtariamas padaręs smurtinį nusikaltimą.

Taip pat Vidaus reikalų ministras turi užtikrinti, kad pareigūnams netruktų žinių, įgūdžių ir praktikos naudojant šaunamąjį ginklą.

Prezidentės teigimu, būtina nedelsiant modernizuoti sienos apsaugą ir kuo skubiau diegti modernias sienos apsaugos sistemas – tai svarbu ne tik kovojant su kontrabanda, taip pat ir aštrėjant migracijos problemoms. Dabar tik 32 proc. valstybės sausumos sienos yra saugoma naudojantis moderniomis priemonėmis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!