- Reklama -

Kas skatina patyčių "kultūrą", p. Kubiliau? KK nuotr.

Ką turime galvoje, išgirdę žodį „patyčios“? Be abejonės, įsivaizduojame mokyklą ir ten vykstančias patyčias tarp mokinių. Šią problemą jau daug metų stengiasi spręsti švietimo bendruomenė, problemą nuolat kelia mokinių tėvai. Tačiau apie pačių patyčių šaknis niekas kažkodėl nesusimąsto – o juk, neišrovus šaknų, piktžolės tik vis labiau viešės.

Taigi, kurgi ta patyčių mūsų visuomenėje šaknis? Ogi pažiūrėkite į konservatorius – į arogantiškąją TS-LKD partijos valdymo piramidę: patyčių ištakos – ten.

Iš karto noriu įspėti, kad rašydama žodį „konservatoriai“ aš neturiu omenyje visų TS-LKD partijos narių – kaip nebūtų keista, ten yra ir pakankamai padorių bei sąžiningų asmenų. Tačiau sakydama „konservatoriai“ patyčių temos kontekste aš turiu omenyje tos partijos arogantiškąjį, ciniškąjį, eks-komjaunuoliškąjį elitą, kuris, mano nuomone, ir yra tos šaknys, iš kurių dygsta bei skatinamos patyčios plačiojoje visuomenėje bei neapykanta kitai nuomonei (tokiai, kuri nesutampa su konservatorių „piramidės“ nuomone).

Daug kas stebisi: kodėl premjero Algirdo Butkevičiaus reitingai tokie aukšti? Visokie politologai ir sociologai ieško tam atsakymų socialdemokratiniame virale. Bet esmė – ne ten: ne tai, kad jis – socialdemokratas, esmė – pačiame žmoguje. Tiesiog Algirdas Butkevičius yra toks populiarus dėl to, kad jis – absoliuti priešingybė arogantiškai konservatorių valdžiai. Algirdas Butkevičius yra telkianti, raminanti, o ne skaldanti ir kiršinanti politinė figūra. O durkite pirštu į bet kurį iš konservatorių „piramidės“ – apie nė vieną to paties negalime pasakyti. Ar jūs kada nors matėte premjerą, pilantį ant ko nors purvų kibirus? Arogantiškai besityčiojantį, pašiepiantį ar bežeminantį kitus? Aš asmeniškai nieko panašaus nemačiau. Tuo tarpu pažiūrėkite į konservatorių stovyklą….

Kalbant apie patyčias ir politines partijas, tai konservatoriai vienareikšmiškai yra tų patyčių lyderiai. Paskutinis pavyzdys – savivaldybių rinkimai. Atsimenate plakatus prieš konservatorių konkurentus Kaune ar Biržuose? Pasitelkė pajuoką ir pasityčiojimą per rinkimus ir ką – pralaimėjo. Žmonės susivienijo prieš konservatorių pasitelktas šlykščias rinkimų technologijas ir parodė jiems savo vietą.

Na, o kaip po tokių „bajerių“ jaučiasi patys konservatoriai? Konservatorių lyderis Kaune tupi opozicijoje, o Biržuose… susitaikė su pralaimėjimu, nurijo nepavykusių patyčių kartėlį ir atsisėdo mero dešinėje – į vicemero kėdę.

Tuo tarpu kitos partijos savo „repertuare“ patyčių neturi. Gerai tai ar blogai? Turbūt gerai. Nes Lietuvos politiniame horizonte pakankamai aiškiai išryškėjo „chamo“ veidas. Ir labai gerai pamatai, o kas yra kas.

Pažiūrėkime, kaip veikia šitos atseit krikščioniškos (veikiau judiškos ir demoniškos) partijos patyčių veikimo schema: iš politinių oponentų tiek Seimo plenarinių posėdžių salėje, tiek žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose tyčiojasi „sunkioji artilerija“ – konservatorių partijos „piramidė“ (Andrius Kubilius, Arvydas Anušauskas, Rasa Juknevičienė – tiesiog nepakeičiami patyčių lyderiai, jiems Lietuvoje lygių nėra).

Kitas sluoksnis – jaunieji konservatoriai. Daugiau jokioje partijoje – nei tarp jaunųjų darbiečių, nei tarp jaunųjų socialdemokratų ir pan. – tokių patyčių asų tikrai nerasite (anksčiau su jaunaisiais konservatoriais patyčių sektoriuje dar galėjo konkuruoti jaunieji „zuokininkai“, bet galiausiai jaunieji konservatoriai ir pro juos pravažiavo kaip pro stovinčius). Išsityčios, iš ko reikės (bus duota komanda) ir kiek reikės, ir kaip reikės. O kai, „bemušami“, nukrisite ant žemės, jus dar ir „suspardys“. Ir „spardys“ iki jūsų politinės/visuomeninės/profesinės karjeros „mirties“. Sadizmas? Manau, kad taip.

Lygiai taip pat elgiasi ir vadinamieji konservatorių „guru“ socialiniuose tinkluose. Vienas jų socialiniame tinkle neseniai taip „spardė“ vieną žinomą, tačiau konservatoriams neįtinkantį žurnalistą: „savižudykis, šunie“. O gavę „fas“, tą žurnalistą puolė „spardyti“ ir jaunieji „guru“ pasekėjai su kregždučių ženkliukais savo atlapuose. Ir nė vienas – NĖ VIENAS – konservatorių partijos „elito“ atstovas nepasakė: „ką darote??? Stop!“ Priešingai – kikeno sau į saują ir džiaugėsi: „oi, gerai, šitam šuniui taip ir reikia, cha cha cha“.

(Įdomu, kaip pasijaustų, pvz., Kubilius, Anušauskas, Landsbergis anūkėlis ir kiti patyčių politikos rėmėjai bei propaguotojai, jeigu, tarkim, prie jų pačių gyvenamųjų namų prasidėtų nuolatiniai piketai su plakatais: „Savižudykis, šunie“ ir pan.? Turbūt labai patiktų savo „šedevrus“, panaudotus prieš juos pačius, matyti ir savo kailiu pajausti šito „skonį“, ar ne?)

Tikrai asmeniškai to žurnalisto nepažįstu, be abejonės, kai kuriomis temomis mūsų nuomonės iš esmės absoliučiai skiriasi, tačiau ar tai turi būti pretekstas viešoms patyčioms???

Konservatoriai, kokią visuomenę jūs kuriate? Šiandien pateisinate patyčias ir užsiundote savo „šunis“ ant kitaminčių, o rytoj kas? Jau ir su akmenimis ar šautuvais prieš kitaminčius savo kokią slaptąją gvardiją pasiųsite? Gal ir vėl prasidės pakaunės miškų ar jurų abromavičių sprogdinimo era?

Taigi, štai jie – patyčių skleidėjai mūsų šalyje. Tai – konservatorių „elitas“, duodantis komandą „fas“ savo komandai socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje. Būtent jie yra mūsų valstybėje suvešėjusių patyčių šaknys, ir kol visos kitos partijos to nesupras, kol ne tik jos, bet ir rinkėjai nesusivienys prieš šituos patyčių viruso nešiotojus ir skleidėjus, tol kitokios Lietuvos, kitokios visuomenės ir kitokios mokyklos, kur mokosi jūsų vaikai, nebus.

Dar daugiau – pati buvau liudininkė (iš balkono labai gerai matosi, ką veikia Seimo nariai plenarinių posėdžių salėje), kaip vienas Seimo TS-LKD frakcijos narys plenarinio posėdžio metu, pasitelkęs į pagalbą fotošopą, kūrė patyčių šedevrą socialiniam tinklui iš premjero nuotraukos, o galiausiai savo patyčių kūrinį įkėlė į jį.

Taigi, kai patyčių lizdas – tarp Seimo narių, visiškai nestebina faktas, kad Lietuva pirmauja pagal savižudybes. Nes… kokią žinią visuomenei perduoda vadinamasis didysis konservatorių „guru“? „Savižudykis, šunie“.

Ir jūs dar tokias „vertybes“ atstovaujančius politikus renkate ir žadate rinkti ateityje? Jeigu taip, tada tik reikėtų pritarti garsaus dizainerio Juozo Statkevičiaus žodžiams apie lietuvių tautą: „Ačiū Dievui, kad šita tauta ateityje išnyks…“

Na, o jei nepritariate, tuomet tiek visuomenė, tiek nekonservatoriai politikai turi pasiųsti labai aiškų signalą konservatorių partijai: „Patyčioms – ne!“ Bei kaip vaikų darželyje, apsupus ratus šituos patyčių asus, jiems vienu balsu uždainuoti: „Gėda, pelėda, kaip tau ne gėda“. (Nors… abejoju, ar tokie, kaip Kubilius, Juknevičienė, Adomėnas ar Anušauskas apskritai supranta, kas ta „gėda“ yra).

Beje, konservatorių patyčių užkratas keičia formas: patyčios jau skleidžiamos ir prisidengus „rusai puola“ skydu – kaip buvo paskelbta žiniasklaidoje, Gabrielius Landsbergis įkūrė viešąją įmonę, per kurią finansuojamas patyčių skleidimas socialiniuose tinkluose ir kai kuriuose internetiniuose portaluose. Ir ši patyčių programa vykdoma su šūkiu: „mušk proputinus Lietuvoje“.

Klausykite, o jums tokia konservatorių patyčių politika nieko neprimena? Bolševikai ne taip veikė prieš kitaminčius? Na, Lenino ir Kubiliaus plikės – beveik identiškos. Tad ką čia gali žinot – gal į Kubilių iš tiesų reinkarnavosi koks Vladimiras Iljičius Leninas ir taip kartu pernešė visas savo bolševikiškas – „kas pažiūrės antitarybiškai – nušauti“ („kas pažiūrės antikonservatoriškai – „suspardyti“) – idėjas ir „vertybes“?

Gėda, pelėda, konservatoriai, kaip jums ne gėda…

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!