- Reklama -
JAV Prezidentas palaiko Lietuvos nuostatas dėl priešraketinės gynybos (Prezidentūros archyvo nuotr.)

Per darbo vakarienę Lietuvos vadovė savo pasisakyme pabrėžė, jog NATO priešraketinė gynyba turi apimti visas aljanso nares. Pasak Prezidentės, Lietuvai, esančiai strategiškai ypatingoje aljanso teritorijos riboje, yra itin svarbi NATO ir Rusijos santykių tema. Lietuvos vadovės teigimu, NATO Lisabonos viršūnių susitikime pasiektas susitarimas turi būti nekintamas ir netapti derybų su Rusija objektu.

“NATO šalys turi ginti save, o Rusija – save”, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, JAV vadovas, komentuodamas Lietuvos poziciją patikino, jog neseniai vykusiame G-8 šalių susitikime Prancūzijoje turėjęs progą apie tai pakalbėti su Rusijos Prezidentu. Pasak šalies vadovės Prezidentas Obama patikino, jog JAV pozicija ir toliau išlieka tokia, kokia buvo sutarta Lisabonoje: su Rusija bendradarbiaujama keičiantis informacija, tačiau nesiskirstoma gynybos sektoriais ir nekuriamos bendros integruotos priešraketinės gynybos sistemos.

Lietuvos Prezidentės teigimu, susitikimas Varšuvoje dar sykį patvirtino Lietuvos pozicijos prasmingumą ir atskleidė geras tolesnio bendradarbiavimo su aljanso partneriais perspektyvas, rengiantis kitų metų NATO viršūnių susitikimui ir toliau stiprinant aljanso šalių saugumą.

Prezidentės spaudos tarnyba

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!