Prezidentė dalyvavo Marijampolės vaikų globos namų “Putinas” uždaryme

4
10
- Reklama -

Prezidentė dalyvavo Marijampolės vaikų globos namų "Putinas" uždaryme. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Marijampolėje, kur dalyvavo vaikų globos namų „Putinas“ uždaryme. Prezidentė kartu su vaikais ant globos namų durų pakabino užrašą „Vaikų namai uždaryti. Vaikai gyvena bendruomenėje“. Uždarydama šiuos globos namus Prezidentė pabrėžė, kad tai – pirmas žingsnis siekiant, kad Lietuvos vaikai augtų šeimose.

19 vaikų iš reorganizuotų vaikų globos namų „Putinas“ pradeda naują gyvenimo etapą ir persikelia gyventi į 3 bendruomenės namukus. Nuo šiol vaikai gyvens šeimai artimoje aplinkoje, kur galės geriau integruotis į visuomenę ir pasirengti savarankiškam gyvenimui.

„Nepaisant didelio pasipriešinimo, ilgai laukta vaikų globos sistemos pertvarka pagaliau prasidėjo. Šie uždaryti vaikų namai yra pavyzdys, kad viską įmanoma padaryti, kai pirmiausia galvojama apie vaikų, o ne biurokratinio aparato interesus. Tačiau ryžtingų sprendimų vis dar laukia daugiau nei 3 tūkstančiai Lietuvos vaikų, gyvenančių globos namuose. Jie turi gyventi saugioje, šeimai artimoje aplinkoje“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, vaikų globos sistemos pertvarka yra visos valstybės prioritetas. Už tai, kad kiekvienas Lietuvos vaikas augtų šeimoje ar šeimai artimoje aplinkoje, yra atsakinga ne tik Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, bet ir savivaldybės. Svariai gali prisidėti ir nemažai vertingos patirties sukaupusios nevyriausybinės organizacijos.

Prezidentė pabrėžė, kad svarbu ir toliau ieškoti sprendimų, kurie padėtų paskatinti supaprastinti įsivaikinimą. Reikia kurti modernias paslaugas ir teikti reikalingą pagalbą tėvams, globėjams ir įtėviams, ypač auginantiems neįgalius vaikus. Prezidentė yra inicijavusi įstatymų pataisas, kuriomis siūloma skatinti ir spartinti globos bei įvaikinimo procesus. Prezidentės iniciatyva pradėta ir Švėkšnos specialiojo ugdymo centro pertvarka.

Šiuo metu Lietuvoje daugiau nei 3 tūkst. vaikų gyvena vaikų globos įstaigose. Visų globos namų išlaikymas valstybei kainuoja apie 40 mln. eurų per metus.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!