- Reklama -
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su ekonomikos srityje dirbančiais Lietuvos diplomatais ir su jais aptarė valstybės ekonominės diplomatijos prioritetus. Nuotr. iš www.lrp.lt
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su ekonomikos srityje dirbančiais Lietuvos diplomatais ir su jais aptarė valstybės ekonominės diplomatijos prioritetus. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su ekonomikos srityje dirbančiais Lietuvos diplomatais ir su jais aptarė valstybės ekonominės diplomatijos prioritetus.

„Lietuva – globalios rinkos dalyvė. Lėtėjantis besivystančių ekonomikų augimas, tarptautinio saugumo iššūkiai, svyruojančios naftos kainos daro įtaką viso pasaulio ir Lietuvos ekonomikai. Ekonominė diplomatija turi ne tik padėti atremti globalius iššūkius, bet ir prisidėti kuriant Lietuvos ateitį. Užsienio investicijų pritraukimas, Lietuvos žmonių ir mokslo pasiekimų garsinimas, naujų rinkų atvėrimas šalies verslui yra svarbiausi diplomatų uždaviniai kuriant sėkmingą, pažangią ir augančią Lietuvą“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuvos verslininkai įrodė savo gebėjimus būti lankstiems ir, užsiveriant tradicinėms, rasti naujas rinkas. Diplomatija turi padėti Lietuvos verslui ir toliau skatinti efektyvią eksporto plėtrą prioritetinėse Šiaurės šalių, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, JAV, Kinijos, Izraelio, Japonijos, Ukrainos rinkose. Eksportas yra vienas svarbiausių Lietuvos ekonomikos variklių, sukuriantis trečdalį darbo vietų šalyje ir sudarantis beveik 80 proc. BVP.

Prezidentė pabrėžė užsienio investicijų svarbą Lietuvos ekonominei raidai. Skaidrios užsienio investicijos skatina šalies pažangą ir prisideda prie Lietuvos žmonių gerovės. Todėl reikalingas dar aktyvesnis diplomatų vaidmuo, pristatant Lietuvą ir jos pasiekimus gyvybės mokslų, lazerių, nanotechnologijų ir kitose srityse, yra itin svarbus. Lietuvos diplomatinės atstovybės sugeneruoja apie 10 proc. potencialių investicinių projektų.

Susitikime šalies vadovė taip pat pabrėžė būtinybę tęsti pradėtus darbus strateginę reikšmę Lietuvai turinčiuose energetikos, transporto sektoriuose. Prie Lietuvos sienų kylant tarptautinių saugumo reikalavimų neatitinkančiai Astravo atominei jėgainei, būtina stiprinti dialogą su partneriais Europos Sąjungoje ir regione, kad nesaugios jėgainės elektra nepakliūtų į Lietuvos ir ES rinkas.

Prezidentė taip pat paragino diplomatus efektyviau išnaudoti Lietuvos geografinę padėtį didinant Klaipėdos uosto svarbą regione, pritraukiant daugiau tiesioginių skrydžių į Lietuvos oro uostus, skatinant spartesnį „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimą.

Šalies vadovė su ekonomikos srityje dirbančiais diplomatais taip pat aptarė darbą su lietuvių bendruomenėmis užsienyje, siekiant įveikti emigracijos iššūkius, skatinti turizmo, mokslo ryšius su užsienio valstybėmis.

Susitikime su šalies vadove dalyvavo 70 užsienyje dirbančių diplomatų, kurie atstovauja Lietuvos interesams 41 užsienio valstybėje.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!