- Reklama -

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė . Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui papildyti Teisėkūros pagrindų įstatymą, kuris numato, jog visi teisės aktai bus pasirašinėjami tik elektroniniu parašu ir nepalieka autentiško parašo galimybės. Šalies vadovė siūlo nekeisti svarbiausių valstybės dokumentų – Lietuvos Respublikos įstatymų ir LR Prezidento dekretų – pasirašymo tvarkos.

„Esame moderni valstybė ir visas teisėkūros procesas gali ir turi vykti elektroninėje erdvėje. Palaikau siūlymus kuo plačiau naudoti elektroninį parašą kasdieninėje veikloje. Tačiau visiškai atsisakyti autentiško parašo svarbiausiems valstybės dokumentams yra nesaugu. Nė viena pasaulio valstybė, net ir labai pažengusi informacinių technologijų srityje, nėra atsisakiusi orginalaus parašo”, – teigia šalies vadovė.

Perėjimui tik prie elektroninio parašo, pasak Prezidentės, tinkamai nepasirengta nei finansiškai, nei technologiškai. Patirtis rodo, kad elektroninių paslaugų saugumo užtikrinimas kainuoja dešimtis milijonų litų ir vis tiek nėra šimtaprocentinis. Šalies vadovės teigimu, elektroninio parašo saugumui užtikrinti taip pat reikės nuolatinių didelių investicijų. Tačiau net ir labai brangiai kainuojanti informacinė sistema negali užtikrinti visiško elektroninio parašo patikimumo.

Prezidentės teigimu, perėjimo tik prie elektroninio parašo sąnaudos neadekvačios teisėkūros proceso efektyvumui. Šis sprendimas – tik garantuotos pajamos informacinių technologijų kompanijoms.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!